logo MDLS logo CZTM logo CFC
přihlásit se
Přihlásit přes Facebook

Louis Vuitton Emprise

Vydáno: 21.10.2014, 10:20 · Novinky · Autor: Tereza Netoličková

Emblematický kufr Emprise pokračuje na své cestě vesmírem Louis Vuitton. Z  původní reality objektu, jehož účelem je zejména praktičnost na cestách, nyní vtiskuje svůj charakter do kolekce moderních hodinek a šperků, která tak získává úplně novou dimenzi.

Charakteristické prvky kufru – zdroj jeho pevnosti a solidnosti – nacházíme i v jazyce kolekce Emprise. Kovové výztuhy, zámečky, nýtky dostaly dekorativní podobu, podtrhují ženskost a tvoří výraznou identitu kolekce, která vychází z tradice a historie značky Louis Vuitton.

Prvky kufru se nečekaně transformovaly do zdobných detailů z  vzácných kovů – osmihranných přívěšků, prstenů, náramků, svůdných dámských hodinek... bukové dřevo, mosazné nýty a plátna je zde nahradilo zlato, ametyst, citrin nebo záhněda, diamanty. Několik skutečně exkluzivních kousků je osazeno mimořádně velkými kameny s krásnou, sytou barevností. 

 

Věrna hodnotám značky Louis Vuitton, kolekce Emprise kombinuje mimořádný řemeslný um a vnímání – šperky jsou delikátní a hodinky mistrovsky přesné, stejně dokonalé jako proslulé kufry a zavazadla, které Louis Vuitton vyrábí již od roku 1854.

Střídmě geometrický styling této kolekce nese aristokratické geny pařížské elegance. Čisté linie a umístění vzácných kamenů, společně s  myriádou jejich odlesků, připomínají úchvatné perspektivy Paříže, které vytvořil Baron Haussmann v  devatenáctém století, a řady a řady salonů a velkých zrcadel, které byly běžně k vidění v bohatých měšťanských domech kolem Parc Monceau. Zlaté střapce, které se vlní při tom nejmenším pohybu, odkazují na Haute Couture a vesele rozmařilý život tzv. druhé říše. 

 

Hodinky Emprise – geometrické a zároveň delikátní - jsou prodchnuty pařížským duchem kolekce. Nožičky držící pásek mají podobu rohových výztuh z kufru, zatímco čtvercové symetrické pouzdro oživují paprsky světla odražené od fasetovaného skla a průzračných diamantů. Pásek je buďto saténový nebo kožený s raženým vzorem hrubé stuhy – dva stylistické detaily, které jsou poctou světu módy. U hodinek ze zlata připomíná ciferník v pudrových tónech smyslnou a měkkou výstelku luxusních kufrů. Hodinky z oceli mají ciferník v barvě černé nebo bílé, který je zdobený linkami připomínajícími dřevěné obklady klasických pařížských bytů. Ciferník nemá číslice – nese pouze iniciály LV na neobvyklé pozici pěti hodin, čímž nám připomíná, že styl je nadčasový.

Přísně geometrické linie, výběr drahých kamenů a jejich výrazná barevnost a medailonové zasazení, které podtrhuje siluetu, stylové náramkové hodinky: vše v kolekci Emprise hovoří jazykem moderní ženy, přirozeně elegantní a řídící se svým vlastním vkusem. Místy nepostižitelná, někdy odvážná, vždy úchvatná a šarmantní. Jako Paříž. 

Již od roku 1854 přináší Louis Vuitton světu jedinečný design, v němž se snoubí inovace a styl podtržené tou nejlepší kvalitou. I dnes zůstává značka věrna duchu svého zakladatele Louise Vuittona, který díky svým zavazadlům, taškám a doplňkům pro cestovatele, které byly stejně elegantní jako praktické, je považován i za otce filosofie ‚umění cestování‘. Již od dnů Louise Vuittona zdobí příběh značky odvaha, a věrna tomuto odkazu značka Louis Vuitton pravidelně zva architekty, umělce a designéry ke spolupráci na kolekcích ready-to-wear, bot, doplňků, hodinek, šperků a papírového zboží. Dokonalá kvalita produktů Louis Vuitton je důkazem toho, jako péči věnuje značka řemeslnému zpracování.

Zemřel Oscar de la Renta

Vydáno: 21.10.2014, 06:40 · Novinky · Autor: Tereza Netoličková

Legendární módní návrhář Oscar de la Renta, který strávil půl století ve světě vysoké krejčoviny Haute Couture, zemřel. Bylo mu 82 let.

Muž, často popisován jako sultán zdvořilosti, oblékal nejen všechny první dámy od dob Jacqueline Kennedy, ale stal se dvorním návrhářem i pro jejich děti, včetně Jenny Bush a Chelsea Clinton, kterým navrhnul mimo jiné i svatební šaty. "Budeme si ho vždy pamatovat jako muže, který dokázal, aby ženy vypadaly a cítily se krásné," říká Laura Bush.

Příčina jeho smrti, kterou v pondělí v noci oznámil blízký přítel rodiny a kolega z módního průmyslu, zatím není jasná. V roce 2006 byla návrháři diagnostikována rakovina, minulý rok ale prohlásil, že je "úplně čistý".

"Jediná jistota v životě je to, že se narodíte a zemřete," prohlásil během Fashion Talku v červnu 2013 pro 92Y. "Každý si myslíme, že budeme žít navěky. Nepřijmáme fakt, že zemřeme. Musíme ocenit každý den."

Oscar de la Renta vyzdvihoval ženské půvaby. Mezi jeho zákaznice patřila například Oprah Winfrey, nebo také čerstvá manželka George Clooneyho, Amal Alamuddin, pro kterou navrhnul svatební šaty. "Byl opravdový, opravdový gentlemen v pravém slova smyslu, je to hrozná ztráta pro svět módy," říká Alina Cho, módní návrhářka a redaktorka Random House.

Návrhář se narodil 22. července 1932 v Dominikánské Republice, jako jediný syn ze sedmi dětí. "Můj otec měl pro mě jiné plány, pokud by mu někdy někdo řekl, že budu módním návrhářem, na místě by ho praštil."

V osmnácti letech odjel do Španělska studovat umění na Academy of San Fernando v Madridu. Propadl abstraktnímu umění, ale brzy objevil, že jeho vášní je móda. Poté, co manželka amerického velvyslance ve Španělsku viděla některé z jeho skic, rozhodla, že navrhne šaty pro její dceru. Ta je oblékla na obálku časopisu Life a Oscar de la Renta měl dveře do světa módy otevřené.

Skončil v učení u Cristobala Balenciagy, v té době jednoho z nejuznávanějších španělských designérů. De la Renta často toto učení popisuje jako klíčové. Jeho další módní destinací byla Paříž. Návrhář odjel do módní mekky na dovolenou, ale v den příjezdu mu byla nabídnuta práce v jednom z renomovaných módních domů - Lanvin. Zde ho naučili definovat svůj styl, přizpůsobit se. Mladý návrhář se poté přestěhoval do New Yorku, kde se stal dvorním designérem Elizabeth Arden. To pro něj byl obrovský krok, který mu pomohl vybudovat si silné postavení mezi módní špičkou.

CFI2015: Berniece Palaci

Vydáno: 20.10.2014, 16:50 · Novinky · Autor: Tereza Netoličková

Projekt Czech Fashion Illustrated 2015 je v plném proudu a my vám nyní představujeme první z osobností české módní scény, jejíž kresba se v ilustrovaném kalendáři Zuzany Osako objeví. Tou není nikdo jiný, než enthusiasmem, pozitivní energií a svým vlastním postojem nabitá fotografka s australskořeckými kořeny Berniece Palaci.

Berniece se profesionálně věnuje fotografování už patnáct let, ovšem mezi její hobby patřílo ještě před nástupem na střední školu a postupem času mu naprosto propadla. Sama říká, že některé ženy milují nakupování oblečení, ona sama se ale vyřádí hlavně při nákupu fotografického vybavení. 

K fashion fotografii se dostala v roce 2004, kdy se poprvé zůčastnila New York Fashion Weeku a o rok později vyjela fotit týdny módy do Austrálie. To podnítilo její vášeň pro runway. Užívá si ale také focení backstage, díky čemuž se dostane mezi lidi, jejich názory a výraz ji fascinují. "Pro módní fotografii potřebujete mít dobré oko a estitické cítění. Je úžasné mít kolem sebe skvělý produkční tým - designér poskytne to pravé oblečení, které esteticky pozvedne modelka, na které vlasoví a vizážističtí experti rozehráli svá kouzla a pak se soustředím na obrázky, podchycení příběhu a vyprávění ho skrze fotky, to je pro mě umělecká práce," říká Berniece. Zároveň přiznává, že má sklony využívat k práci velký tým lidí. Ráda zapojuje celou posádku a využívá její pomoci, ať už jde o nastavení světel či například postprodukci.

Má slabost pro staré dveře a zchátralé budovy, je velká dobrodružka a i když nyní už pátým rokem žije v Praze, každou chvíli je na jiném konci světa, kde objevuje taje a krásy úchvatných krajin. Jejím fotografickým idolem je Mario Testino.

Berniece v sobě dokonale mixuje vlastnosti exotické princezny i silné osobnosti. Dokáže se probojovat kamkoliv chce a užívat si nabízené příležitosti na absolutní maximum. I přes občasnou zmatkovitost je velmi jednoduché jí propadnout a oblíbit si ji, její práci i přístup k životu.

Acne Studios Underwear

Vydáno: 19.10.2014, 16:56 · Novinky · Autor: Kateřina Ikráthová

Po před­sta­vení pán­ské kolekce spodního prádla v roce 2009 rozši­řuje švéd­ský label Acne Stu­dios komfortní linii i o dám­skou část. „Prefe­ruji žádné spodní prádlo, ale když je nezbytně nutné, tak by mělo být béžové nebo tělové barvy,“ pro­zra­dil kre­a­tivní ředi­tel Jonny Johansson.

Pokud opravdu nemů­žete ode­jít z domova nazí, vybe­rete si z široké neut­rální palety první řady spodního prádla pro muže i ženy, kte­rou značka Acne Studios před­stavila. Dám­ské kalhotky jsou k dostání s nor­málním i zvýšeným pasem, zatímco u pán­ských slipů, trený­rek i boxe­rek vsa­dil Johansson pouze na vysoký pas.

Kolekce je založena na jedno­duchosti a pohodlí a nabízí kva­litní kusy vyro­bené z Pima bavlny s výraz­ným logem Acne Stu­dios přes elas­tický pas. Nová linie prádla, plná při­ro­zených tónů a poho­dlných mate­ri­álů, dorazí do kamenných i interne­tových obchodů v polovině října.

Acne Stu­dios navíc zahajuje i šes­ti­dílný tea­ser, za kte­rým stojí foto­graf Ryan McGin­ley. První video si můžete pro­hlédnout ZDE.

Martin Hrča S/S 2015

Vydáno: 17.10.2014, 23:25 · Novinky · Autor: Tereza Netoličková

Jako jeden z posledních lokálních návrhářů se na bratislavském Fashion Live 2014 představil mladý talentovaný návrhář Martin Hrča. Jeho extravagantní kolekce je inspirovaná Liptovem a nedávným pobytem na Islandu.

Divoká příroda se v kolekci snoubí s krásami přírody, drsností a zároveň malebností, její současnou podobou i rozdílem. Objemné siluety v kombinaci se strohostí, vytvářejí přesně ten kontrast mezi klidem a divočinou, který se v islandských krajinách snoubí v dokonalé harmonii.

Návrhář v linii zpracovává tradiční materiály netradičním způsobem, důraz klade na bohatost detailů, které přetváří právě ve velkorysé střihy a bohaté struktury v čisté a minimální formě. Hojně se objevují různé verze kožešin, ať už jako samostatný kousek nebo jako výrazná aplikace či doplněk. 

Zatímco ženská silueta je převážně výrazná a objemná, ta mužská je naopak velmi úzká a minimalistická. Tady je kladen důraz především na kombinaci materiálů a kontrastní prvky, ale stejně tak se objevují předimenzovaná ramena či nohavice. 

Izabela Komjati S/S 2015

Vydáno: 17.10.2014, 22:00 · Novinky · Autor: Tereza Netoličková

Izabela Komjati se ve své nejnovější kolekci soustředí na africké primitivní umění a svobodu nekonečné tvořivosti. Její nejnovější kolekce navazuje na předchozí linii Lovesnakes.

Život lidí v souladu s přírodou, kde se střetávají se  zvířaty, uctívají je a učí se od nich přijmout zákony divočiny posloužil návrhářce jako základ k vytvoření oděvu. Stejně tak ji inspirovaly i fotografie Martina Machaja, který fotí primitivní africké kmeny.

Dominantním prvkem kolekce je potisk se symbolem hada, jako symbolem sexuality, psychické energie a alchymie rozmnožování a nesmrtelnosti. Kromě něj se ale v kolekci objevují i další motivy v pestrobarevném provedení, evokující africké kmeny a exotické krajiny. 

Naproti výrazným barvám stojí poměrně jednoduché siluety, vládnou ale vzdušné a volné kousky, široké rozevláté rukávy, splývavé overaly a lehký boho nádech. Pánské střihy zachovávají mužskou siluetu, objevují se šortky, basic trika v nejrůznějších barevných provedeních i bombery nebo mikiny. 

We Are Not Sisters S/S 2015

Vydáno: 17.10.2014, 19:25 · Novinky · Autor: Tereza Netoličková

Label We Are Not Sisters představil na Fashion Live ready-to-wear kolekci inspirovanou logem ve tvaru diamantového srdce, stejného, jako u linie předchozí.

Návrhářky dbají hlavně na to, aby kolekce byla pohodlná a nositelná. Díky tomu vytváří jednoduchou a snadno kombinovatelnou módu. Soustředěnost je kladena nejen na vzhled, ale také na praktičnost. Kousky jsou promyšlené do posledního detailu.

Kolekce staví na jednoduchých střizích a čistých liniích. Kousky formují a doplňují důsmyslné a hravé detaily, jako jsou kontrastní knoflíčky, límečky, kapsy, řasení či kovové aplikace. Objevují se i výrazná ramena a dlouhé rukávy. 

WANS pracuje s tmavě a světle modrým odstínem, který doplňuje neutrální černá a bílá. Každý z kousků je navíc testovaný samotnými návrhářkami, které kolekci nejprve samy oblékly, a vychytávaly každý detail, než ji začnou v malých sériích vyrábět.

Alexander Wang for H&M

Vydáno: 17.10.2014, 18:44 · Novinky · Autor: Žaneta Menšíková

Nová kolekce Alexander Wang for H&M podzim zima 2014/2015 je konečně tady! Před nedávnem jsme vám nabídli malou ukázku několika modelů inspirovaných sportem, návrhář se však rozhodl ukázat daleko více, a to prostřednictvím přehlídky, která se včera odehrála v New Yorku. Americká populace se rozděluje na dvě strany – na tu, která má v oblibě fast food, ale také na tu, která vyznává sport a každodenní pohyb a návštěva fitness center či skupinových lekcí jógy jsou pro ně prioritní. A právě pro tuto skupinu je určena následující kolekce. Pro ty, kteří nejen milují sport, ale také módu a sportovně se chtějí obléknout nejen do fitness, ale také při procházce v ulicích či dokonce na noční párty: ,,Miluji myšlenku nočního sportu. Každý, koho znám, je aktivní a neustále pobíhá kolem. Vždycky jsem se zajímal o to, jak je sportovní oblečení vyráběno. V kolekci je oblečení do posilovny, ale líbí se mi rovněž jeho všestranost, když jdete ven tancovat. Vždyť se u toho potíte. Jedná se o oblečení, které můžete nosit uvnitř i venku,‘‘ dodal návrhář.

 

Kolekce se objeví ve vybraných obchodech H&M už 6. listopadu, my už ale víme, že je silně nabytá sportovní tématikou. První teaser vydala značka H&M již v červenci a objevil se na něm přívěšek boxerských rukavic na klíče a boxovací pytel. Co z něj vyvodit? Že se nová řada bude soustřeďovat na silné a sportovně založené členy, kteří rádi bojují. O tom v podstatě vypovídá i celá již zveřejněná kolekce zaplavená do barev černé a různých odstínů šedé. Očekávat příliš barevných kombinací nemůžeme, to vše se návrhář snažil dohnat střihy a originalitou. Je však jasné, že ne každý model bude lichotit všem typům postavy, a to zejména díky úzkým střihům legín. Dalším prvkem celé kolekce je branding – příjmení WANG se objevuje téměř na všech modelech.

 

Linie Alexandra Wanga je určená jak pro ženy, tak pro muže. Do své kampaně se rozhodl zařadit boxerké rukavice, volné šortky, úzké legíny (a to i pro muže), krátké crop topy s krátkým i dlouhým rukávem, vesty, šaty, objemné bundy s velkým množstvím úložných kapes, ale také stylové boty na podpatku se šněrováním. Návrhář se v rámci kolekce rozhodl začít uplně od začátku: ,,Chtěl jsem vytvořit kolekci, kde bude většina kusů vytvořena od nuly. Spíše než cenově dostupné verze drahých kolekcí jsem chtěl navrhnout skutečně výkonné kousky, které se stanou součástí sportovně zaměřeného zboží značky H&M,‘‘ řekl Alexander Wang. ,,Udáváme sportovnímu oblečení jiný level,‘‘ chválí si spolupráci značka.

 

Samotná přehlídka se uskutečnila na okraji města New York a prostředí pro představení kolekce bylo koncipováno jako jeden drobný běžecký stadion. Modelky a modelové předváděli kolekci na oválných běžeckých pruzích, čemuž předcházelo krátké úvodní video a předvedení parkouru. Sportovní odkaz byl znát zkrátka všude, a to nejen na příslušenství, do kterého spadaly hokejové přilby, boxerské rukavice, vesty, fotbalové helmy, příslušenství na potápení a sportovní batohy. V neposlední řadě se součástí kolekce staly plastové brýle, které se neposazovaly klasicky na nos, ale na čelo. Alexander Wang v rámci kolekce smýšlel prakticky, proto je spousta materiálů vytvořena z neoprenu, který je snadno omyvatelný. Sám návrhář je ze své kolekce unešený, o čemž vypovídá nejen závěrečný energický úsměv v rámci poděkování, ale také jeho slovní reakce: ,,Myslím, že budete unešení z toho, kolik toho pro vás v obchodech budeme mít. Byla to opravdu skvělá myšlenka s tímto začít.‘‘

Atelier 343

Vydáno: 17.10.2014, 18:00 · Novinky · Autor: Tereza Netoličková

Ateliér oděvního designu na katedře textilní tvorby VŠVU v Bratislavě otevřel poslední den bratislavského Fashion Live přehlídkou čtyř talentovaných studentek Ateliéru 343, jehož výuka je založena na experimentě s materiálem, formou, střihem a technologií.

Právě formy a střih jsou opravdu výrazným prvkem všech kolekcí. Návrhářky experimentují jak s klasickými, tak s výraznými siluetami, objevují se i kombinace s netradičními materiály. Efektní zpracování a zaměření na důkladné propojení myšlenky a inspirace se zhmotněním do oděvu, dává dokonale vyniknout možnostem tvorby oděvu, které se od mladých talentů očekávají.

Katerína Š. Fedorišinová představila svou kolekci nazvanou Kult, ve které se koncentruje na porovnávání politických kultů s kulty populární hudby. Podle autorky mají nejdominantnější osobnosti těchto oblastí nejsilnější vliv na široké masy. Zanechávají stopy, ze kterých si postupně vytváříme obraz fiktivního kultovního ideálu.

Silvia Kissová pro svou kolekci Zmyslové vnímanie čerpala inspiraci z knihy Dáma a jednorožec od Tracy Chevalierové. Kolekcí se pokouší zachytit smysly ve třech fázích. Bílá fáze symbolizuje čistou nevinnost, odproštění, soustředění a sterilitu myšlenek. Červená fáze vyjadřuje rozpor mezi touhou a náboženstvím, poznání přerušení čistotuy, ovlivnění bytím a city, přoniknutí vnějších činitelů, jako je láska a tužba do vnímání. Černá fáze představuje uzavřené naplnění poznání, vyrovnání se s realitou, neproniknutelný obal po proniknutí přímým zásahem

Silvia Hollá navrhla kolekciu Chcem ti dať niečo, čo nosím, reprezentující individuum, které stojí ve tmě a pozoruje ostatní. Pomalu krok za krokem vstupuje do světla. Zpočátku člověk cítí strach, protože neví, co si má myslet a co očekávat, zároveň cítí určitý zájem. Silvia se soustředí hlavně na atmosféru, kterou chce přenést do střihů počínajících těžkými liniemi a tmavými barvami, které spustí neočekávaný konec, ten reprezentují čisté tvary a zářivé barvy, dominuje žlutá.

Kolekce Petry Kubíkové nese název garconne'21 a inspirace pochází z dvacátých let 20. století. Základními prvky je hluboký průkrčník a průramek, které se v různých variantách obměňjí ve všech modelech. Minimalistické řešení oděvu je podtržené monochromatickými barvami. Svěže působící jsou recyklované riflové elementy v kontrastu s materiálem připomínajícím tapetu.

Petra Poórová S/S 2015

Vydáno: 16.10.2014, 23:00 · Novinky · Autor: Tereza Netoličková

Petra Poórová představila na bratislavském Fashion Live! kolekci nazvanou Venus. Ta vznikla na základě designérčiných žvitoných událostí a změn v průběhu posledních dvou let. 

Autorku inspirovali události a lidé, kteří jí za poslední rok vstoupili do života, inpirovali, motivovali, posunuli dál a posilnili, a kteří návrhářce dali novou chuť tvořit a vyrábět velmi odvážné modely.

Kolekce pro muže i ženy tvoří odvážné kousky, které jsou smyslné, hravé, tajemné, rafinované, provokativní a střihově velmi promyšlené. Jsou variabilní a navzájem kombinovatelné. Objevuje se i lehká infantilnost, popovost a nevinnost, proti které stojí právě svůdnost a seběvědomí linie. Z kolekce je možné si vybrat kousek na jakoukoliv denní i noční dobu a k téměř jakékoliv příležitosti. Objevuje se vše od spodního prádla, přes sportovní a volnočasové kousky, až po byznys looky a večerní róby.

Spolu s příležitostmi se stupňuje i elegance celé kolekce. Od absolutní hravosti a bezstarostnosti přechází k jednoduchosti a sofistikovanosti. Spojujícími motivy jsou pruhy, motivy rtů a květiny nebo nápisy. Hojně se objevuje také kombinace červené, modré a bílé barvy. Jednoduché siluety dotváří volány, u sportovních kousků potom například kapuce.

Petra Poórová podtrhuje rafinovanost také pomocí výstřihů, naopak odlehčeně působí například jednobarevné pánské overaly a hlavně pak kabelky s motivy smajlíků nebo rtů.

< Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 378 ... Další > 

Doporučujeme

Newsletter

Další články