logo MDLS logo CZTM logo CFC
přihlásit se
Přihlásit přes Facebook

Roksanda S/S 2015

Vydáno: 16.09.2014, 23:15 · Novinky · Autor: Žaneta Menšíková

Velmi barevnou, uměleckou a ženskou kolekci vytvořila v rámci londýnského fashion weeku návrhářka Roksanda Ilincic. Říká se, že móda je cyklická, možná tedy proto se návrhářka dle jejích slov zaměřila na jednoduché tvary, jako například kruhy. Tuto sezónu sloužila pro návrhářku jako múza newyorská umělkyně Julia Dault, která vytváří sochy, které odrážejí barevné odlesky. Zároveň vytvořila návrhářka útlejší střihy: ,,Silueta jde mnohem blíže k tělu, než obvykle vytvářím.‘‘

  

Modely v barvách fialové, modré, světle růžové a oranžovočervené vytvářely jasný výsledek, který byl obohacen o záhyby látek po vzoru skládaných částí z plastu, které umělkyne Dault vytváří. I samotný plast se na modelech projevil, a to skládáním barevných částí do sebe, které v závěru vytvořily šaty či korzet. První část kolekce však byla mnohem jednodušší, i když velmi výrazná. Návrhářka úvodní modely zahalila do jasných barev s občasnými kruhovými a jinými geometrickými vzory, soustředila se zároveň na střih, který obsahoval dlouhé volné mikiny, šaty volnějšího střihu, polodlouhé sukně i šaty, které byly v pase stažené stříbrným páskem, a jediným detailem modelu byla nabíraná tkanina.

Modely nás přenesly do jiné dimenze, možná do moderní a jednodušší budoucnosti, možná do galerie umístěné na lidském těle. Roksanda také představila několik kusů bund a vest, které nebyly příliš velké, na ženském těle skvěle seděly. Upřít kolekci nešel ani sportovní nádech, který umocnily také speciálně navržené geometrické lodičky ve spolupráci s Nicholasem Kirkwoodem. Návrhářka nedávno otevřela nový obchod, pokusila se tedy o lehčí experiment v rámci své tvorby: ,,Je skvělé, když máte místo, kde můžete předvést své návrhy a trošku experimentovat. Obchod má být místem, kde najdete kousky, které nikde jinde neuvidíte,‘‘ dodala návrhářka.

Vivienne Westwood Red Label S/S 2015

Vydáno: 16.09.2014, 20:49 · Novinky · Autor: Žaneta Menšíková

Návrhářka Vivienne Westwood představuje kolekce, které nepostrádají myšlenku, hloubku, rebelství ani originalitu. V rámci svých kolekcí se většinou návrhářka snaží světu sdělit nějaký problém a ať už se týká problémů spojených s globálním oteplováním či politikou, Vivienne vždy vyjádří svůj názor. Nová kolekce Vivienne Westwood Red Label je tak trochu politickým výstupem ve prospěch Skotska. V nejbližší době totiž budou občané Skotska poprvé od roku 1707 hlasovat o referendu vystoupit ze Spojeného království a prohlásit se za samostatný stát. A jakou pozici zde má návrhářka? Veřejně podporuje Skotsko, a to například pomocí placek s nápisem ,,Ano‘‘.

  

I přes politický podtext přehlídky je stále kolekce tím, co bylo nejpodstatnější. Typická modelka kolekce jaro léto 2015 vypadala jako pirátka současnosti, která se obléká jako sofistikovaná lady. Přehlídku otevřelo několik modelů obleků s výraznými detaily, vzory, barvami a střihy. Jednalo se o velmi široká ramena, výrazné límce, nadměrné klopy a široké střihy kalhot. Výjimkou ale nebyly ani pruhy, které budou podle návrhářky zřejmě všude. Některé modely měly retro nádech, jiné zase střihem připomínaly pánský styl.

  

Součástí byly kromě kalhot také nabírané šaty či halenky s živůtkem a korzety, které z modelek vytvořily rebelské komtesy. Vivienne se zaměřila na nejlepší látky, jako jsou hedvábí či tartan. Již zmíněné pruhy střídaly puntíky, květinové potisky, geometrické obrazce, kroužky či kostky. Stejně tak barevná paleta nelze zahrnout jednotně, od každé barvy se návrhářka rozhodla použít trochu, a někdy nejlépe i dohromady. Metalické, lesklé či krajkové modely postupně ukončovaly show plnou volných nabíraných modelů, které vyrovnávaly úzké ženské kusy zvýrazňující siluetu. Poslední model dokonce oblékla vnučka Vivienne. Kolekce ale stále není u konce, u popisu oblečení zůstat nemůžeme. Přehlídka byla totiž také nabitá dramatickým make-upem, kdy každá modelka měla své vlastní líčení. Na mole se tak vystřídaly velmi výrazné rty po vzoru klauna, barevné cákance na obličeji, dlouhé namalované spodní řasy, protržená obočí i popraskané rty.

Preen by Thornton Bregazzi S/S 2015

Vydáno: 16.09.2014, 19:08 · Novinky · Autor: Žaneta Menšíková

Pozdní 80. a počáteční 90. léta se nacházejí ukryty v modelech návrhářů Justina Thorntona a Thei Bregazzi tvořících pod značkou Preen by Thornton Bregazzi. Dynamická, energická a asymetrická kolekce ale našla mnohem více inspirativních vlivů – návrháři se rozhodli použít také tradiční prvky z oblečení masajského kmene při hraní kriketu. Pouhý záběr na fotografii National Geographic rozhodl o tom, že kolekce bude obsahovat červenou a bílou, tedy tradiční barvy dvou týmů, ale také zavinovací sukně či korálky: ,,Nosí své tradiční roucho a vypadají úžasně.‘‘

  

Kolekce Preen byla velmi asymetrická, a to v rámci každého modelu. Přehlídku otevřelo několik modelů zavinovacích pruhovaných šatů v červené a modré s bílými pruhy, které doplňovaly korálkové třásně po vzoru masajských hráčů. Stejně tak se na mole objevily šaty, které připomínaly svou jednoduchostí šátek omotaný kolem těla stažený za krkem. Zdá se ale, že modelky ,,odpalovaly‘‘ jednotlivě za jeden z týmů, a to střídavě, jelikož se náhle na mole objevila i červenobílá pruhovaná řada sestávající se z kalhot, halenek, zavinovacích sukní a šatů. Tyto modely byly obohacené o pestrý potisk zebřích pruhů a ornamentálních květin.

  

Modely začínaly zářit barvami a vzory čím dál více, stejně tak, jako se návrháři rozhodli květinové potisky rozvést do husté směti čar na krajkách, a to stále v kombinaci s pruhy. Listové tisky střídaly potisky reálných květin, objevovaly se také sportovní upnuté střihy a výrazné detaily ze zipů, které kromě hlavního zapínání tvořily části modelů po celém jeho objemu. Ještě výraznější byly další modely ve stylu bandáže, které vznikly obalením modelky několika pruhy do tvaru minišatů. Závěr patřil černému základu se čtyřmi základními barvami a korálkovými třásněmi.

Sibling S/S 2015

Vydáno: 16.09.2014, 17:45 · Novinky · Autor: Žaneta Menšíková

Sid Bryan, Joe Bates, Cozette McCreery – tři návrháři tvořící pod značkou Sibling, kteří se rozhodli navrátit skrze svou kolekci do newyorského prostředí 80. let. Designéři si prohlíželi streetstylovou módu na fotografiích fotografky Amy Arbus a návrhářky a umělkyně Maripol, z nichž se rozhodli vybrat do nejlepší a přenést do dnešní doby. Jako největší múza jim sloužila zpěvačka Madonna, jejíž písně také zněly sálem během přehlídky.

  

Přenesme se do doby, kdy móda byla mladistvá, trošku šílená, ale velmi autentická. K dosažení cool vzhledu a spojení hudby a módy společně s uměním se návrháři rozhodli mnohé své minisukně, halenky a podprsenkové topy ,,ozdobit‘‘ kresbami grafitti. Potištění se nevyhnula zpěvačka Madonna, jejíž tvář se vyjímala na bílé halence. Nejen prostřednictvím potisku, ale také díky doplňkům se zpěvačka dostala do kolekce. V minulosti totiž oblékla oblečení od návrhářky Maripol, která pro ni navrhla gumičkové náramky objevující se právě na této přehlídce.

  

Návrháři vytvořili také úzké neoprenové minišortky, midi-sukně, ale také kousky, které vypadaly jako vytvořené z černých kudrnatých vlasů. Trojice se nevyhnula ani třpytivým flitrům, tričkům s nápisy, kostkovaným vzorům či nápisům na tričkách. Zajímavá byla rovněž kombinace průhledného ,,kabátu‘‘ s výraznými vycpávkami na ramenou či kostkované modely s okraji zakončenými nabíranou krajkou. Největší pozornosti by však měly být vystaveny modely háčkovaných šatů, které Sig, Joe a Cozette vytvořili ručně. Trvalo jim celé tři měsíce, než šaty dotáhli k dokonalosti.

Burberry Prorsum S/S 2015

Vydáno: 16.09.2014, 16:18 · Novinky · Autor: Žaneta Menšíková

Christopher Bailey si nasadil růžové brýle a pro sezónu jaro léto 2015 prostřednictvím přehlídky Burberry Prorsum vytvořil ideální britskou přírodu plnou hmyzu, květin a měkké trávy. Návrhář pro novou kolekci čerpal z jednoduchých a prostých radostí jarní venkovské přírody, avšak kdo by čekal holínky určené do bláta či oblečení určené na přehazování sena, mýlil by se. Hlavní myšlenkou kolekce s názvem ,,The Birds and the Bees‘‘ bylo znovuzrození a zároveň vyjádření rozporu mezi křehkostí a sílou. O hudbu během přehlídky se postaral zpěvák James Bay, který zpíval živě pouze s kytarou.

  

Květinové ornamenty a hmyzí prvky vyzařovaly ze všech modelů. ,,Miluji myšlenku volně žijících živočichů, kteří se rodí znovu a znovu. Míchali jsme některé věci, které byly trošku tvrdší, jako denim, s věcmi, které byly jemné, jako například hedvábí,‘‘ řekl návrhář v zákulisí. Burberry dívka je v novém podání opět velmi ležérní a elegantní, ženská a zároveň dívčí. Designér představil množství denimových bund, avšak v pase natolik těsných, že připomínaly úzký vosí pas. Nejednalo se však o obyčejné bundy, ale jejich detailem byly například vyčuhující lehká chmýříčka, zbytek modelu pak doplnila například dlouhá sukně z plastových kruhů, které připomínaly hmyzí křídla.

  

Pro značku Burberry jsou rovněž ikonické nepromokavé trenčkoty, které návrhář ani tentokrát nevynechal a oproti minulé sezóně je nechal květinovými ornamenty rozkvést decentněji. Kolekce nabídla i lehké šaty z nabíraného tylu a šifonu, stejně jako ikonické kabelky s kostkou. Vybrané denimové bundy byly pošité hebkou kožešinou ve sladkých barvách, jiné bundy a kabáty ze semiše zastoupily zemité odstíny. Návrhář se spoustu modelů rozhodl stáhnout v pase na uzel, který používají květináři při vázání kytic. Christipher Bailey nakonec představil i trend, který je stále více rozšiřující se – kombinaci šatů a sportovních tenisek. Podle návrháře jsou tenisky v barvách motýlích křídel prostředek mezi luxusním a ležérním stylem. Stejně tak bylo účelem zajistit pohodlí pro pohyb v přírodě. Kdo by se taky procházel v trávě v podpatkách?

Christopher Bailey umožnil těm, kteří se přehlídky nemohli zúčastnit, jedinečnou šanci. ,,Digitalizace je součástí jazyka každý den a je to také způsob, jak komunikujeme se zákazníky,‘‘ říká Carole Fairweather, finanční ředitel Burberry. Už tato informace by mohla naznačit, že kolekce byla dostupná online k nákupu přímo z mola po zhlédnutí živého přenosu přehlídky.

House of Holland S/S 2015

Vydáno: 16.09.2014, 11:05 · Novinky · Autor: Tereza Netoličková

Od Henryho Hollanda jsme zvyklí téměř na cokoliv. Jeho podání módy je originální, popové, hravé a milujeme ho. Kolekce House of Holland pro sezónu jaro/léto 2015 už je ovšem opravdu na pomezí kýče, který se ještě dá tolerovat.

  

Psychedelická kolekce evokující sedmdesátá léta je inspirovaná fanynkami. Těmi, co brečí v prvních řadách, trhají si vlasy a bez okolků se derou na pódium i do zákulisí, jen aby se aspoň na okamžik dotkly svého idola. Do toho Holland mixuje svůj výklad flower power a vzniká neuvěřitelná kaše barev, vzorů a motivů.

Naprostý výbuch barevnosti v kombinaci s okvětními lístky kolem krku, pasu, jako plastický motiv i jako samostatný potisk provází kolekci od začátku do konce. Sem tam se na mole mihnou jednoduché pruhy či dokonce jednobarevný kousek, ovšem v kombinaci s tím neřvavějším, co sbírka nabízí. Henry Holland zkrátka dotáhnul šílenou povahu groupies do absolutně vyhrocené dokonalosti.

  

Přesto všechno je na celé linii něco až zvráceně přitažlivého a vřelého. Možná ta samotná kýčovitost, možná střihy inspirované sedmdesátými léty, možná skrytý důvtip a možná jiskřivá rozkošnost kolekce Plaster Caster, pojmenované po Cynthii Plaster Caster, rockové fanynce/umělkyni, svádějící své hudební miláčky a následně odlévající jejich chloubu.

House of Holland jednoduše nabízí naprosot vše, co taková fanynka potřebuje, navíc zahalené do oblaku roztomilosti a nevinnosti, pramenicí z celého toho kýče, která v ten nejvíce nečekaný moment vykrystalizuje na povrch v celé své šílenosti a psychóze.

Henry Holland bude v říjnu prezentovat kolekci pro jaro/léto 2015 také v Tokiu, kde jeho gogo glam v mixu s ombré a neonem jistě čeká obrovský úspěch.

J. W. Anderson S/S 2015

Vydáno: 16.09.2014, 10:25 · Novinky · Autor: Tereza Netoličková

Kolekce inspirované námořním tématem nejsou v prezentacích pro jarní sezóny ničím neobvyklým. O to větší výzva je představit v tomto směru něco jiného, než jsou jen pruhy a zlaté knoflíčky na uniformních kouscích. Přesně to se podařilo J. W. Anderson v linii pro jaro/léto 2015.

   

Návrhář namíchal surrealistický mix, který jen velmi opatrně interpretuje podtóny tolik oblíbeného a v podstatě nesmrtelného tématu. Staví na základních siluetách, včetně rovných kalhot či sukních do A, ovšem ve velice výrazném zpracování, kterému vévodí výrazné knoflíky, asymetrické prvky a všednosti se vymykající detaily. J. W. Anderson vytvořil synonymum k pojetí oděvu, pohybujícího se na hranici nositelnosti a umění, to celé korunované obřími klobouky s volnou, do čela spadající krempou. 

Mírně zasmušilý dojem z kolekce ještě podtrhuje barevná paleta, která je působí tak trochu zastřeně, přestože se kromě neutrální bílé, černé nebo šedé, objevují i opravdu výrazné barvy jako oranžová, žlutá a červená. Návrhář si pohrává i s kontrasty, ať už ve formě nesmrtelné černobílé kombinace, či jako kombinace mladické hravosti a usedlé elegantnosti.

  

Perfektní tečku pak představují doplňky, ať už jde o polstrované kabelky, podpatky s mramorovým efektem, rukavičky z leštěné kůže, nebo zmiňované klobouky. J. W. Anderson se pro nadcházející sezónu dokázal odprostit od komerce, kterou představil ve své poslední kolekci, a potvrdil, že je připraven pro svůj pařížský debut v čele značky Loewe, jejíž kreativním ředitelem byl jmenován.

Felder Felder S/S 2015

Vydáno: 16.09.2014, 09:25 · Novinky · Autor: Tereza Netoličková

Jen těžko byste v doposud představených kolekcích pro jaro/léto 2015 hledali inspiraci šedesátými léty tak znatelnou, jako právě u sesterského dua Felder Felder. Jejich múzou se stala německá supermodelka a jedna z nejvýraznějších krásek tohoto období Verushka.

  

Felder Felder představuje naprostý výbuch lehkosti a svěžesti a to jak v použití tkanin, tak i v texturách a potiscích. Uvolněnost šedesátých let evokují transparentní blůzy ze vzdušných materiálů, i divoce rozevláté šaty a přehozy, tak typické pro dobu Beatles a Janis Joplin. To všechno v propojení s naprosto delikátním chápáním ženy s podtextem řvoucím mír a lásku. 

Výrazným prvkem kolekce je bezpochyby potisk, který prostupuje téměř celou linií. Objevují se drobné motivy v nejrůznějších barvách, od zelené a modré, až přes růžovou a červenou, které dodávají linii neuvěřitelnou bohatost a rozmanitost. Vzdušnost kolekce zatěžkávají kožené prvky, ale i výrazné kovbojské kozačky s výraznou špičkou a pestrým zdobením. Nádech modernosti dodávají lesklé barevné materiály, ale i monochromní část kolekce v neutrálních odstínech bílé, černé a béžové. Spojujícím prvkem jsou kromě potisků i průsvity, které se objevují i na kalhotách nebo sukni. 

  

Řadě vládnou i rozmanité siluety, od těch naprosto volných, přes ženské zvýraznění pasu, až po křivky kopírující kousky. Dvojice se naprosto vyhla veškerým doplňkům, modely doladila pouze brýlemi. Co se týče Felder Felder, je naprosto jasné, že nedávné narození potomka Annette jednoznačně prospívá.

Limitovaná edice Von Follies od Dity Von Teese

Vydáno: 16.09.2014, 08:43 · Novinky · Autor: Sylvie Zapletalová

Nejznámější burleskní tanečnice současnosti Dita Von Teese kromě své taneční show Strip Strip Hooray také navrhuje oblečení, má svou řadu kosmetiky a parfémů. A ani v tvorbě spodního prádla není žádným nováčkem. Na svém kontě má již několik dráždivých a rafinovaně propracovaných kolekcí. Nejnověji se však vrhla do spolupráce s Destination Maternity a vznikla limitovaná edice prádla Von Follies.

Přesto, že jde o prádlo určené pro čerstvé matky, rozhodně v kolekci nenajdete nevzhledné střihy a jednoduché bavlněné modely. Uhrančivá černovláska se rozhodla ukázat, že ženy s mateřstvím rozhodně nemusí zmizet z dámského prádelníku styl. „Nosit elegantní spodní prádlo je jednoduchý způsob, jak si udělat všední den luxusním a krásným. Proč by si toho nemohli užít také novopečené matky?“ komentuje svůj záměr Von Teese.

Stejně jako ve svých předchozích kolekcích zůstala věrná své oblíbené glamour černé, ale na výběr jsou také varianty růžové, šedé či fialové. Limitovaná edice obsahuje rafinované střihy a velký výběr krajek na podprsenkách s předním zapínáním, pohodlných kouscích na spaní i kalhotkách s vyšším pasem, které lichotí hlavně plnějším křivkám.
Limitovaná edice Von Follies je k dostání v nákupních sítích či na internetu na ASOS, Debenhams, Faire Frou Frou, Glamuse nebo na STYLEBOP.com. A cena za jednotlivé kusy se pohybuje od 39 do 55 dolarů za kus. 

Kromě prádla pro čerstvé matky se ale dále věnuje svým autorským kolekcím. Ve kterých se soustředí na design podprsenek a kalhotek ale obsahují také punčochy, podvazky, či korzety. Jednu podprsenku ze své poslední kolekce dokonce předvedla během Bloomingdales lingerie event v San Franciscu. Doplnila jí velkolepou černou korzetovou sukní od Zaca Posena.

Topshop Unique S/S 2015

Vydáno: 15.09.2014, 23:05 · Novinky · Autor: Žaneta Menšíková

Co bylo na Londýně unikátní? Přehlídka Topshop Unique jaro léto 2015. Svěží, mladistvá a nositelná byla kolekce, kterou na sebe oblékly Cara Delevingne, Jourdan Dunn či Lily Donaldson. Kolekce byla popsána jako ,,vybledlý glamour britského pobřeží‘‘, ve skutečnosti byla kolekce velmi výrazná, barevná, s jasnými geometrickými přechody mezi sebou.

  

Kolekce je určená pro mladší ročníky, které se chtějí večer pobavit v elegantním stylu, který však nepostrádá sportovní a velmi pohodlné prvky. Přehlídka představila například plisované sukně v kombinaci s volnou barevnou mikinou, úzké šaty se špagetovými ramínky i s rukávy, svetry s výstřihy, pod nimiž byly modelky chráněny další vrstvou s rolákem, krátkými bundami i úzkými kalhotami s vysokým pasem. Modely lehce vyzařovaly sportovní retro atmosférou jako návrat do duše mladistvých v 70. letech.

  

Výjimkou nebyly ani velmi krátké šortky, ušité tak, aby na první pohled připomínaly mini sukni, i košilový střih krátkého overallu s páskem okolo pasu. Součástí kolekce byly také kabáty nebo pruhované motivy na kalhotách, zároveň se na mole objevily i zcela jednoduché bílé minišaty s volány. Mladistvost a komerčnost kolekce, zvláště u značky, která je dostupná téměř všem, nešla upřít. Kolekce byla zaměřená na jasné barvy vínové, modré, červené a každý odstín hnědé, snažila se tedy zaujmout svými výraznými barvami a možnostmi zkombinovat v budoucnu jednotlivé modely podle svého. Od kolekce zcela se lišících bylo několik posledních hedvábných modelů, ale hlavně průhledné šaty protkané flitry a krajkou v bílé, černé a tělové. Ačkoliv tyto modely vypadaly velmi elegantně, ale když odvážně, celá kolekce byla posuzována spíše jako konfekce v záplavě kvalitních značek.

< Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 362 ... Další > 

Doporučujeme

Newsletter

Další články