logo MDLS logo CZTM logo CFC
přihlásit se
Přihlásit přes Facebook

Křest Czech Fashion Illustrated 2015

Vydáno: 27.11.2014, 18:20 · Novinky · Autor: Tereza Netoličková

Pražský Fashion Club ožil ve středu 26. listopadu nádhernou událostí. Probíhal tu totiž křest jedinečného ilustrovaného kalendáře Zuzany Osako Czech Fashion Illustrated 2015. Kromě samotného křtu jsme ale zhlédli například také premiéru dokumentu Portrét nebo módní přehlídku butiku Stefanel Chodov a také hudební překvapení.

Krátce po osmé přivítala Nikol Moravcová, moderátorka večera a také jedna z ilustrovaných tváří, všechny hosty, kteří se sešli na slavnostním večeru, aby podpořili tento výjimečný projekt a společně také oslavili jeho premiérové vydání. K sobě na pódium si následně přizvala i samotnou autorku kalendáře Zuzanu Osako, která několik měsíců ilustrovala dvanáct výrazných osobností z různých módních svér, aby ji krátce vyzpovídala. Zuzana prozradila například to, že první z ilustrovaných osobností byl Martin Gardavský, a také že někteří jí do kreslení tak trošku kecali. 

 

Pak už ale přišla na řadu první část oficiálního programu, kterým byla premiéra filmu Daniela Pietruchy Portrét. Ten zachytil vznik kalendáře od prvních skic, přes hodiny ilustrování, až po finální tisk. Během večera byl představen i krátký film s Taťánou Kuchařovou, ve kterém prozradila, proč se se svou nadací Krása pomoci zapojila do projektu Czech Fashion Illustrated.

Zaplněný klub si jen krátce odpočinul a Nikol Moravcová už avizovala módní přehlídku butiku Stefanel Chodov, který se stal generálním partnerem projektu. Modelky předvedly aktuální kolekci, kterou je momentálně možné zakoupit ve Stefanel Chodov, a návštěvníci neskývali své nadšení.

Vrchol večera byl ale nepochybně samotný křest, kdy si Nikol Moravcová pozvala na pódium nejen Zuzanu Osako, ale také všechny přítomné tváře kalendáře, mezi nimiž nechyběla ani Taťána Kuchařová. Každý z nich popřál kalendáři spoustu úspěchů a za divokého cvakání fotoaparátů ho pak všichni společně pokřtili šampaňským. Zároveň byla zahájena i dražba originálů kreseb, které byly po celý večer vystaveny v prostoru Fashion Clubu. Nejvíce zaujal portrét modelky Veroniky Fašínové, úspěšné ale byly všechny tváře a na nadaci Taťány Kuchařové se tak vybralo krásných 70.000 Kč. 

Závěr večera patřil avizovanému překvapení. Tím bylo živé vystoupení mladé talentované zpěvačky Evy Burešové, která svým zpěvem zakončila oficiální program večera, po němž následovala after party.

Slavnostní večer křtu Czech Fashion Illustrated 2015 byl velmi příjemný. Zábavu zpříjemňoval pestrý a skvěle navazující program a dokonalou tečkou nebyl jen výhled na Prahu z terasy klubu, ale především velmi elegantní osazenstvo, které si dokázalo večer užít naplno a s grácií.

 

Marie Stuartovna Zima 2015

Vydáno: 27.11.2014, 13:00 · Novinky · Autor: Tereza Netoličková

Prague Shakespeare Company spojila síly s A Broad's Way Productions a společně připravují inovativní a experimentální uvedení klasické historické hry.Marie Stuartovna Zima 2015 je avantgardní adaptací hry Marie Stuartovna od Friedricha Schillera. Je zasazená v prestižním a atraktivním prostředí přehlídky haute couture. 

Dvě královny, každá se svým módním domem, se utkávají tváří v tvář ještě předtím, než se podrobí kritickému oku mocného a vlivného dvora lačnícího po vysokém sociálním statusu. Marii (Ashe Kazanjian) hrozí stětí hlavy. Alžběta (Bree Welch) má v rukou příkaz k popravě a musí čelit všem následkům. Projekt je experimentální směsicí divadla, filmu a módy. 

Společnými silami ho vytvořili umělecká ředitelka Lindsay Taylor, módní návrhář Jiří Kalfar, fashion art director OLO Křížová, choreografka Carli Jefferson, autoři scénáře Morris Stuttard a Phillip Hays a filmový režisér David Kočár spolu s dalšími talentovanými návrháři, herci, modelkami, fotografy a filmaři. Popravčí špalek bude připraven na exkluzivní premiéru 16., 17., 18. a 19. prosince 2014 v Divadle Kolowrat.

Mary Stuart projekt je společným dílem několika odvětví a spousty osobností (film, divadlo, móda), které se prolínají a vytvářejí tak celek. Role Fashion Art Directorky se ujala OLO Křížová, hlavní fashion fotografkou je Olivie Dvořáková, head make-up artist je Dasha Kopecká, hair design je dílem Kateřiny Kavanové, styling spravuje Karin Dimitrovová a módním návrhářem je Jiří Kalfař.

Jiří Kalfař je módní návrhář, který sbíral mnoho let zkušenosti v zahraničí jako tanečník a poté jako model. K návratu do Prahy ho přiměla ambice módu vytvářet a zužitkovat tak léta v módním průmyslu a dát reálnou podobu svým vizím a kreativitě. Tato ambice tam byla již od mladí, kdy si sketchoval vlastní návrhy a ty si poté sám realizoval. Jako tanečník spolupracoval s takovými umělci jako např. Pina Bausch, Wayne McGregor, Jiří Kylián a získal znalost lidského těla a pohybu, které odráží do svých návrhů. Jeho stylem jsou čisté linie kombinované s oversized lookem, minimalistické detaily, kvalitní přírodní materiály a zejména nadčasovost, určitá nadsázka, elegance a teatrálnost. Jiřího kolekce nejlépe vystihuje fráze BoHo Chic - bohémská elegance.

V roce 2013 představil svou kolekci f.w 13.14 na Mercedes-Benz Prague Fashion Weekendu a v roce 2014 byla jeho kolekce f.w 14.15 vybrána a prezentována v rámci Young Emerging Talent by Range Rover na Unique Fashion Week Prague. Během krátké doby se Jiří stal uznávaným jménem mezi českými designéry, jeho klientela se rozrůstá, jeho kolekce můžete vidět a zakoupit v několika buticích v Praze a Bratislavě, stejně tak se stal i vyhledáváným návrhářem mnohých známých českých osobností.

"Projekt Marie Stuartovna je pro mě především velkou výzvou. Výzvou, která mě baví a naplňuje. Experimentem, který spojuje divadlo, módu a film. Minulost se součastností, realitu s divadelní hrou a umění s komercí. Jako součástí představení bude na herečkách, hercích a modelech představena má nová kolekce, která byla inspirována životy Mary Stuart a Elizabeth I. I přesto že jsou někdy viditelné historické aspekty, vycházel jsem především z mé představy vnitřních životů a myšlenek královen. Je to má interpretace jejich duší do současné módy a světa," říká Jiří Kalfař

Jedním z hlavních partnerů celého projektu a módním garantem se stal Czech Fashion Council o.s. v čele s jeho kreativní ředitelkou Olo Křížovou. CFC je neziskovou organizací propojující jednotlivé obory na české módní scéně s kulturní, obchodní i průmyslovou sférou. CFC byl založen na jaře roku 2013. Od svého počátku se zaměřuje zejména na osvětu mezi odbornou i laickou veřejonstí v oblati módy všeobecně a na podporu profesionální prezentace české módy u nás i v zahraničí: "Projekt Marie Stuartovna je ojedinělý ve svém originálním propojení třech různých oblastí, divadla, filmu a módy, které se setkají v jeden moment a vytváří tak unikátní živé dílo i díky aktivnímu zapojení diváků do performance. Z módního hlediska je to pro mě nová výzva, kde mohu uplatnit dlouholeté zkušenosti a ty dál rozšířit ve spolupráci s divadelními a filmovými profesionály. Výtvarné pojetí kostýmů Jiřího Kalfaře a následná módní kolekce inspirovaná historickým příběhem, je spojení kreativní linie s komerčním zaměřením, což je v principu filisofie, kterou se smažím uplatňovat celý svůj profesní život a jedná se i o klíčový směrcelého Czech Fashion Councilu."

Starajte sa o svoju pleť

Vydáno: 25.11.2014, 09:00 · Beauty · Autor: Eliška Pichoňská

Pred niekoľkými mesiacmi som vám milé žienky radila čo s pleťou a ako sa o ňu starať v období pred letom. Dnes, keď sa pozriem z okna, a vidím len hmlu, je mi jasné, že leto a vlastne i tá krajšia jeseň je neúprosne preč. Opálenie zmizlo a tak väčšina z nás má pocit, že má takú tú zvláštnu farbu na tvári, ktorú sa snažíme ako tak ešte udržať pomocou samoopaľováka. Ups, keď sme pri tom, mojím obľúbeným je Sunless selftanner od Guerlain.

Takže čo vás najviac trápi v tomto období? Pleť sa začína správať opäť suchšie. U suchších typov pletí ide o naozajstné vysušenie, čiže pleť postráda tuky, u tých zmiešaných či mastnejších je to opäť sklon k dehydrovanej pokožke. Tu je niekoľko mojich typov.

Populárnymi začínajú byť také tie kefky na pleť s pohonom na baterky.  K dispozícii je niekoľko nástavcov podľa typov pletí. Pleť je skvele premasírovaná, tým pádom prekrvená a vyčistená. Tieto malé prístroje sú finančne náročnejšie a tak môžete zaradiť do starostlivosti aj kefky, ktoré používate vy sami. Niektoré značky napríklad Shiseido ich majú v ponuke a sú skvelé.  Od Shiseida dávam do pozornosti aj tzv. Massage cream z rady Concentrate. S podobným druhom pleťového produktu som sa nikde nestretla. Používate ho vy samé, vo vnútri gélovej konzistencie sa nachádazjú drobné kapsulky plnené vitamínom E. A tieto kapsulky sa musia úplne rozmasírovať a celý masážny krém ešte nechať pôsobiť takých 10minút. Pozor, nejde o peeling. Kto má tendeciu mať škrupinovitú pokožku, vie, že výživné látky zo sér či krémov, majú problém sa dostať hlbšie do pokožky. A tento masážny krém sa presne o toto postará, a tento problém postupne vyrieši.

Používajte masky, hydratačné, čistiace, výživné, vitamínové. Ak tvrdíte, že nemáte čas, je to výhovorka. Viem to preto, lebo si to hovorím aj ja vždy je nejaký aj keď malý čas. Do sprchy si viete masku naniesť, po sprche ju odstránite. Ale na pleti bude aspoň 5minút. A je jasné, že teplo z horúcej vody otvára póry, čiže ešte lepšie pôsobenie. Do pozornosti dávam novú masku od Guerlainu. Je to maska výživná, gélovej textúry z rady Abeille Royale so včelou materskou kašičkou.

Rôzne vitamínové kapsule – vyskúšajte napríklad ceramidové kapsule Elizabeth Arden. Zvlášť sú na očné okolie a zvlášť na pleť. Majú výbornú textúru, mastnejšia pleť ich ocení aj bez použitia krému. Ale vzhľadom na chladnejšie počasie, je nejaká vonkajšia ochrana vítaná.

Používajte makeup. Nielen pre estetický dojem, ale pre ochranu. Akúsi ďalšiu bariéru. Vyberajte si makeupy fluidové, krémové nie penové či s vysokým obsahom púdru. Akákoľvek pleť i mastná býva často dehydrovaná, a takýto typ makeupu jej nepomôže. Používajte púder najmä so štetcom, nenanesiete obrovskú vrstvu púdru, ale len toľko koľko vám bude stačiť na jemné zmatnenie. Podľa môjho názoru je lepšie sa trošku lesknúť ako vyzerať  ako mým.

A nakoniec. Krém musí byť vždy na pleti. V zime u citlivejšiej pleti je to nevyhnutnosť. 

Aký si vybrať? Skúste vnímať svoju pleť. Hutnejší a iný ako v lete. Pleť sa správa rozdielne v lete a tiež rozdielne v zime. Častokrát je senzitívnejšia, suchšia a šupinkatá. Všimajte si, aká je ráno po zobudení, aká je po umytí, ako sa správa, keď vojdete z chladného prostredia do vykúreného.

Ohnivý víchor z Kanady: Sophie Toucher

Vydáno: 24.11.2014, 20:57 · Models · Autor: Miruš Koštál

Kanaďanka Sophie Touchet sa dostala k modelingu celkom náhodne. Všetko to začalo v januári tohto roku. ,,Fotila som s jedným fotografom. Stali sme sa priateľmi a absolvovali sme ešte niekoľko fotení. Raz mi povedal, že by som si mala nájsť agentúru v Toronte. Oslovila som agentúru Chantale, ktorá ma hneď poslala na Týždeň módy do New Yorku. Neverím, že sa to stalo práve mne!" Nuž, je to naozaj vskutku zaujímavý príbeh. Jeden deň bola obyčajným kanadským dievčaťom, a už o mesiac prevalcovala svet módy.

Agentúra slovo dodržala. Mesiac po podpísaní zmluvy odletela Sophie do New Yorku. Začiatok februára odštartovala prehliadkou pre Richard Chai Love. Nasledovali prehliadky pre Rag & Bone, Suno, Thakoon, Tory Burch, Prabal Gurung, Marc by Marc Jacobs, Victoria Beckham, Theory. Zvlášť pri poslednej zmieňovanej značke by som sa chcela na chvíľu zastaviť. Sophie mala na sebe model pozostávajúci z čierneho roláku, dlhého čierneho kabátu a čiernych nohavíc. Pre niekoho by bol možno takýto outfit vrcholom nudy, no vďaka jej žiarivým ryšavým vlasom sa stal neprehliadnuteľným. Nasledovali prehliadky pre 3.1 Phillip Lim, Vera WangMarchesa.

181 centimetrov vysoká červenovláska si po Týždni módy v New Yorku pobalila to najnutnejšie a odletela do Londýna. Na móle zažiarila v modeloch od Burberry, Jonathan Saunders, Christopher Kane, Peter Pilotto a Richard Nicoll

Najbližší let viedol do mesta módy, Milána. Alberta Ferretti, Fendi, Just Cavalli, Sportmax, Roberto Cavalli, Jil Sander, Aquilano.Rimondi, Marni, Dolce and Gabbana Anteprima podľahli čaru jej osobnosti.

Samozrejme, Sophie počas svojho ,,leteckého plánu" nevynechala ani slávny Paríž. Pre mnohé modelky predstavuje absolútny vrchol kariéry. Mnohé dievčatá túto mekku módy pokorili, iné sa s horkými slzami vrátili naspäť domov. Sophie to zobrala útokom. Svedčia o tom prehliadky pre Jacquemus, Rochas, Undercover, Cedric Charlier, Lanvin, Carven, Vanessa Bruno, Roland Mouret, Véronique Leroy, Alexander McQueen, Acne Studios, Moncler Gamme Rouge, Maiyet, Kenzo, Léonard - a čerešnička modelingovej torte - Chanel.

Suma sumárum, Sophie počas svojej prvej prehliadkovej sezóny predvádzala pre 43 návrhárov. Najviac prehliadok absolvovala v Paríži. V módnej metropole, kde sídlia významné módne domy, kde sa fotia dôležité kampane, a kde sa rodia nové módne trendy. Portál models.com ju po tomto mimoriadne úspešnom ,,catwalk" debute zaradil do TOP 10 Nových Tvárí prehliadkovej sezóny Jeseň/Zima 2014/2015. 

Cestovná batožina sa stala jej spriaznenou dušou. Ako hodnotí modelkovské apartmány, v ktorých počas cestovania spolunažíva s ostatnými kolegyňami? ,,Spočiatku som sa bála stereotypu (ako to býva v súťaži Amerika hľadá topmodelku), no teraz sa na to pozerám úplne inak. Našla som si priateľov z celého sveta. Od každého sa môžete veľa naučiť, pretože každý pochádza z iného kútu zeme." Samotné spoznávanie neprebádaných kútov zeme pre ňu predstavuje splnený sen. ,,Cestovanie je úžasné. Naučíte sa byť sami sebou."

Sophie je na mólach varená-pečená. Módni návrhári ju milujú vďaka jej ikonickému zjavu, vysokej štíhlej postave a magickej aure. Jej čaru však podľahli aj módne magazíny. Niet sa čomu čudovať. Na fotografiách pôsobí ako víla z iného sveta. Planéty splnených snov a trblietavých nádejí. Presvedčiť sme sa o tom mohli v nemeckom, japonskom a ruskom Vogue, kanadskej Elle, a v magazínoch Flaire či Purple. 

Začiatok septembra prehliadkovej sezóny Jar/Leto 2015 sa pre ňu opäť niesol v znamení hektických časových presunov, neskorých nočných fittingov a zničených malíčkov. V New Yorku si ju tentokrát ,,uchmatli" Lisa Perry, Peter Som, Tanya Taylor, Wes Gordon, Suno, Tadashi Shoji, Rebecca Taylor, Jill Stuart, DKNY, Carolina Herrera, Adeam, MM6 Maison Martin Oscar de la Renta. Ani v Londýne neobišla naprázdno. Mala tú česť predvádzať pre módne domy Daks, Hunter Original a Roksanda Illincic. A Paríž? Čo myslíte, koľko prehliadok absolvovala? Bolo ich presne šesť. Ideme na to podľa abecedy? Commes de Garcon, Dries van Noten, Giambattista Valli, John Galliano, Moncler a Undercover. Môže byť vôbec krajší začiatok pre novú modelingovú tvár?

Cara a Pharrell zazpívají v krátkém filmu Chanel

Vydáno: 24.11.2014, 20:00 · Novinky · Autor: Tereza Netoličková

Nejnovější film módního domu Chanel je dokonalou synergií v celé své kráse. Z původně očekávané písně a hudebního klipu tohoto dua, se vyklubal krátký módní snímek, v němž se supermodelka ocitne v roli zpěvačky, Pharrell se snaží vydobít svůj módní profil a Karl Lagerfeld stojí za tím vším, aby opět světu předvedl své unikátní perfekcionistické vize.

Jako většina Chanel filmů, i tento vypráví příběh vztahující se k historii věhlasného módního domu. Tentokrát představuje aktéry jako reinkarnovaného rakouského císaře a císařovnu, kteří vystoupili z obrazu, což odkazuje k dovolené Coco Chanel v Salzburgu, kde hledala inspiraci pro ikonickou bundu Chanel.

Snímek doprovází píseň CC World, kterou Pharrell napsal pro svého blízkého osobního přítele, jak se navzájem častují, Karla Lagerfelda. Film pojmenovaný Reinkarnace vznikl na podporu kolekce Paris-Salzburg 2014/15 Métiers d'Art, která bude prezentována 2. prosince v Salzburgu. Jeho premiéra proběhne o den dříve, tedy 1. prosince.

Ukázku z filmu si můžete prohlédnout  zde.

Míří Matthieu Blazy do Céline?

Vydáno: 24.11.2014, 12:00 · Novinky · Autor: Tereza Netoličková

Poté, co módní dům Maison Martin Margiela oznámil příchod Johna Galliana na pozici designéra značky, se ocitl v ohrožení jeho současný designér a zároveň velebený tvůrce couture kolekcí Matthieu Blazy. 

Galliano si totiž do MMM přivedl svůj kompletně vlastní tým, včetně Vanessy Bellanger, jeho múzy z dob, kdy byl kreativním ředitelem domu Dior, pravé ruky Alexandre Roux, Jean-Yvese Mustiera, který je momentálně zaměstnán u značky Roberto Cavalli a svého bývalého manažera Rafaela Hardy. Je tedy otázkou, čí pozice budou u Margiely nadále zachovány, a také za jakou cenu.

Nyní se proslýchá, že třicetiletý Matthieu Blazy, jehož neskutečný talent u Margiely doslova vzkvétal před očima a díky němuž se značce dostalo obrovského věhlasu, z módního domu odchází. Údajně kvůli nabídce, kterou dostal od Phoebe Philo, kreativní ředitelky značky Céline.   

Ta údajně najala také svého bývalého zaměstnance Yvana Mispelaera, který během několika let prošel školou u Roberto Cavalli, Gucci či Diane von Fürstenberg. Ani jeden z účastníků se ke spekulacím doposud nevyjádřil.

 

Pozvánka: Czech Fashion Illustrated 2015

Vydáno: 24.11.2014, 09:00 · Novinky · Autor: Tereza Netoličková

Už tuto středu 26. listopadu 2014 proběhne od 20:00 hodin v prostorách Fashion Club Prague křest kalendáře Zuzany Osako Czech Fashion Illustrated 2015. Těšit se můžete na bohatý program a zajímavé hosty.

Zatímco ve světě je módní ilustrace výrazným a živým trendem, v Česku se teprve rozvíjí. Ilustrátorka Zuzana Osako se proto rozhodla vytvořit unikátní projekt, který tento způsob ztvárnění osobností přiblíží i nám. Po dobu několika měsíců živě portrétovala dvanáct výrazných zástupců české módní scény, mezi nimiž nechybí herečka a tvář butiku Stefanel Chodov Simona Stašová, moderátorka a blogerka Nikol Moravcová, vizionář a kreatér Olo Křížová, modelka Veronika Fašínová, Muž roku 2011 Martin Gardavský nebo například Miss World 2006 Taťána Kuchařová.

A právě na nadaci Taťány Kuchařové Krása pomoci poputuje výtěžek dražby originálů kreseb, která se bude konat v rámci křtu. Kromě toho se můžete těšit na módní přehlídku Stefanel Chodov, doplněnou šperky Hanuše Lamra, premiéru filmu Portrét, audiovizuální projekce a také speciální překvapení. Na místě bude také možné zakoupit kalendář Czech Fashion Illustrated 2015. Celým večerem bude provázet Nikol Moravcová.

Vstup na akci je volný, účast je ale nutné potvrdit na e-mail cfiguestlist@gmail.com nebo na facebookové události CFI 2015, kterou najdete zde.

Sephora čelí žalobě za diskriminaci

Vydáno: 23.11.2014, 20:00 · Novinky · Autor: Tereza Netoličková

Řetězec parfumerií Sephora čelí obvinění z údajné diskriminace v souvislosti s online marketingovou kampaní, kterou na svých webových stránkách spustila 6. listopadu.

Akce, nabízející dvacetiprocentní slevu na veškerý sortiment, přilákala nečekaně vysoký počet návštěvníků. Kvůli obrovskému tlaku přestaly stránky na několik desítek minut fungovat. Po jejich obnovení byly ale zablokované e-mailové adresy uživatelů asijského a čínského původu.

Žalobci Xiao Xiao, Man Xu, Jiali Chen a Tiantian Zou tvrdí, že společnost deaktivovala jejich účtu z přesvědčení, že všichni čínští, respektive asijští zákazníci zneužívají diskontní prodej, aby se ve velkém zapojili a následně zboží znova prodávali.

Sephora, která je ve vlastnictví LVHM, se k obvinění vyjádřila takto: „Tato žaloba významně zkresluje fakta o celé věci. Událost budeme bránit před soudem. Mezi ostatními body chceme zdůraznit, že dočasným blokem byli ovlivněni klienti z celého světa. Blok byl nutný za účelem obnovení funkčnosti našich stránek během propagační akce.“

 

Nejdražší podprsenky světa

Vydáno: 22.11.2014, 11:00 · Novinky · Autor: Žaneta Menšíková

Victoria’s Secret se pro letošní show, která se uskuteční v Londýně, rozhodla pro velké změny. Oznámila totiž, že se tentokrát nemáme těšit jen na jednu Fantasy Bra, ale rovnou dvě. Fantasy Bra, podprsenky, které jsou pokladeny drobných mozaikami drahých kamenů, jsou nejvýraznějšími a také nejdražšími kousky každé této přehlídky. V letošním roce skvosty obléknou Adriana Lima a Alessandra Ambrosio. Bude to zároveň úplně poprvé, co se Victoria’s Secret Show 2014 uskuteční v Londýně.

Obě modelky však nejsou žádnými nováčky – v rámci značky se objevují v reklamních kampaních, patří mezi andílky Victoria’s Secret a rovněž měly v minulosti tu čest předvést kousky z minulých Fantasy Bras - Adriana v roce 2008 a 2010, Alessandra v roce 2012. Překrásné podprsenky, které byly vytvořeny jako zrcadlový obraz inspirovaný orientem, navrhl Pascal Mouawad a nechal je poklást diamanty, safíry a rubíny. Každý z kousků dosahuje ceny 2 miliony dolarů, zahrnuje v sobě okolo 16 tisíc kousků drahokamů, 18 - karátové zlato a ruční práci, která vyžadovala více než 1380 hodin.

,,Slovy ani nemohu vyjádřit nadšení, které jsem měla, když mi zatelefonovali, že na sobě budu mít tuto podprsenku. Je to sen každé modelky obléknout si Victoria’s Secret Fantasy Bra, takže když vás vyberou, je velmi důležité ji předvést s elegancí a entusiasmem,‘‘ řekla Alessandra. Adriana se přidává: ,,Tento rok bude velmi zvláštní, protože Fantasy Bra budou mít dvě modelky a jedna z nich je má dobrá kamarádka. Jsem velmi nadšená. Je úžasné sdílet tak velkou poctu se skvělou kamarádkou.‘‘ Zajímavostí je také fakt, že obě vybrané modelky jsou maminkami více než jednoho dítěte, Přesto dokáží tvrdě pracovat na svých dokonalých postavách: ,,Vzhledem k našim časovým rozvrhům nemáme s Adrianou moc času si popovídat. Proto si teď užívám tu chvíli, kdy si můžeme jen tak pokecat, pobavit se o dětech a o společných přátelích,‘‘ řekla Alessandra, přičemž Adriana dodává: ,,Alessandra a já si vždy užijeme spoustu legrace. Pod vším tím make-upem a upravenými vlasy jsme jen praštěné holky z Brazílie, které se rády baví a smějí.‘‘

Přehlídka se zpravidla koná v New Yorku, letos se však novým místem stává již zmíněný Londýn: ,,Jsem nadšená, že letíme do Londýna. Přehlídky jsou vždy obrovská zábava a lidé tam nám dají novou zkušenost,‘‘ vyjádřila se Adriana. ,,Ano. Bude to jako školní výlet andílků,‘‘ dodala se smíchem Alessandra.

Přehlídka se uskuteční 9. prosince a bude k vidění online na CBS. 

Louis Vuitton otevřel v Praze nový butik

Vydáno: 21.11.2014, 17:00 · Novinky · Autor: Tereza Netoličková

Louis Vuitton otevřel 20. listopadu 2014 v Praze zrekonstruovaný obchod. Slavnostního otevření se zúčastnil Michael Burke, prezident a CEO společnosti Louis Vuitton.

Maison otevřel své dveře veřejnosti na nové prestižní adrese Pařížská 3 – zůstává tedy na stejné třídě, která je jeho pražským domovem již téměř dvacet let, od roku 1998. Móda zde sdílí prostor a pozornost s unikátním savoir-faire. Vůbec poprvé se v pražském obchodě zákazníci mohou setkat s dámskými a pánskými ready-to-wear kolekcemi. 

„Praha je trh, kterému Louis Vuitton hodně věří. Nový značkový obchod v jedinečné lokalitě je zcela v duchu nové etapy, na níž se značka vydává. Praha se stala živou metropolí a  proto musíme i nadále nabízet svým zákazníkům jedinečné služby a zážitky při nakupování. Chceme být těmi, kdo v tomto krásném městě v oblasti ready-to-wear určují styl,“ komentuje Michael Burke, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Louis Vuitton.

Po 12 měsících rekonstrukce představil nový obchod, který zachovává historickou neo-barokní fasádu, svět značky Louis Vuitton v pojetí jejích architektů.

Přízemí obchodu je zasvěceno cestování, dámskému koženému zboží, hodinkám a psacím potřebám; toto oddělení plynule přechází do nabídky textilních produktů v průchozí chodbě. 

V prostoru schodiště visí osm děl francouzského umělce Lionela Esteve, které prostoru dodávají barevnost a pohyb. Celý prostor se kresbami proměnil ve venkovskou fresku inspirovanou květinovými motivy a vitráží oken. 

První podlaží přivítalo pánské kolekce obuvi, koženého zboží, doplňků a ready-to-wear a druhé podlaží patří dámským kolekcím. Tento velmi žensky pojatý prostor vyhrazený pro ready-to-wear kolekce, boty a kabelky byl pojat v harmonii béžových a bílých odstínů, která navozuje atmosféru elegantního městského bytu.

Kromě dámských a pánských kolekcí ready-to-wear byla zákazníkum představena kolekce pro podzim a zimu a take první kolekce Cruise navržena Nicolasem Ghesquièrem pro Louis Vuitton. Po uvedení jeho první kolekce v Cour Carree v Louvru a následném představeni kolekce Cruise v Monte Carlu, přichází konečně Louis Vuitton dámska ready-to-wear do České republiky. Tato nadčasová a moderní kolekce, jejímž tématem je transformace oblečení, nabízí funkční šatník složený z pohodlných kousků v nové siluetě a z nejnovějších materiálů v kombinaci s pečlivým ručním zpracováním.

U příležitosti otevření nového pražského obchodu vytvořil Louis Vuitton speciální limitovanou edici 70 kusů šátků Monogram, jehož vzor je inspirován kolekcí Cruise 2015 navrženou kreativním ředitelem Nicolasem Ghesquirem.

LOUIS VUITTON V ČESKÉ REPUBLICE

1854 Louis Vuitton zakládá rodinný podnik a otevírá svůj první obchod v Paříži

1888 Vznik plátna Damier s nápisem L. Vuitton, marque depose

1896 Vznik plátna Monogram, které navrhl Georges Vuitton jako reakci na časté plagiátory motivů 

1987 Louis Vuitton a Moët Hennessy se spojují a vzniká LVMH, největší skupina na poli luxusního 

1998 Louis Vuitton otevírá značkový obchod v Praze – první ve střední a východní Evropě

2006 Obchod se stěhuje na adresu Pařížská 13

2013 Nicolas Ghesquière jmenován uměleckým ředitelem pro dámské kolekce značky

2014 První ready-to-wear kolekce navržená Nicolasem Ghesquièrem 
        Dámská kolekce Cruise debutuje v Monaku
        
Monogram slaví: 6 ikonoklastů dostalo příležitost a volnou ruku vytvořit umělecké dílo na počest legendárního               plátna Monogram 
        Pražský obchod se stěhuje na adresu Pařížská 3 a představuje dámské a pánské kolekce 
        
Otevření Fondation Louis Vuitton

< Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 383 ... Další > 

Doporučujeme

Další články