Designblok Premier Fashion Week

Vydáno: 02.04.2013, 09:00 · Novinky · Autor: Žaneta Menšíková
Jedna z nejdůležitějších a bohužel již nedávno proběhlých módních událostí, o které vám přineseme další informace.

Zatímco se všichni připravujeme na jaro a s očekáváním se těšíme na první sluneční paprsky, rozkvetlou přírodu a alespoň o trochu stoupající rtuť na teploměru, za okny můžeme vidět jen zasněžené a chladné počasí. I v takovém případě ale pro nás může být útěchou a zároveň možná i pomyslnou první známkou jara Designblok Premier Fashion Week. Tato akce pokračuje v tradici české i zahraniční autorské módy, a i když tato událost už proběhla v minulém týdnu v rozmezí dnů 20. až 24. března, my jsme se rozhodli, že ty z vás, kterým tato akce unikla, vezmeme retrospektivně na ukázku tím nejlepším, co nám česká móda nabídla a následně odprezentovala přítomným návštěvníkům, fotografům a prostřednictvím fotek také právě vám. Proto i nadále sledujte Český módní a modelingový portál mdls.cz, ve kterém postupně představíme den za dnem, návrháře za návrhářem.

Designblok je na módním poli už zajetou záležitostí, tentokrát se nám ale představil pod novým názvem a také se na jaře konal zcela poprvé (pravidelní návštěvníci vědí, že právě podzim se stal tradičním obdobím této akce). Nový Designblok se od podzimního ale liší tím, že se zaměřil pouze na módu a šperky. Mezi další inovace mohlo být také skromnější a intimnější prostředí ve formě showroomových přehlídek, na rozdíl od velkých přehlídek s velkou kapacitou lidí a dlouhým molem. To působilo na diváky pohodlnějším dojmem, docházelo k větší interakci mezi lidmi a přítomní hosté si následně dokonce mohli vyzkoušet předváděné modely.

Designblok ale zdaleka není jen o známých a zavedených značkách etablovaných návrhářů, mezi které zařadíme Liběnu Rochovou, Kláru Nademlýnskou či Pavla Ivančice, ale také o mladých talentovaných návrhářích, protože o čem jiném by stále se měnící módní svět byl, než o mladých tvářích, které do tohoto průmyslu vnesou nový pohled.

Nabitý program vyvrcholil v neděli tzv. pop-up storem, který se stal jakousi galerií všech vystavených modelů v rámci této události. Návštěvníci si tak znovu měli možnost prohlédnout modely, které si mohli v galerii Křehký také zakoupit. Jak už v rámci událostí podobného typu bývá, nechyběly ani známé osobnosti - modelky Daniela Peštová, Simona Krainová či Tereza Maxová.

Zájem vidět přehlídky byl opravdu vysoký a vzrůstal každým dnem.

 

Daniela Peštová se přišla podívat na tvorbu talentovaných návrhářů.

 

 

       Eva Che Tian Wen - talentovaná mladá módní blogerka, nově pod pseudonymem ch-eva. Její jméno určitě ještě uslyšíte.          

Žaneta Menšíková
Zdroj: hermina.cz (foto)

Doporučujeme

Další články