#MBPFW: Press Brunch

Vydáno: 02.09.2014, 13:00 · Novinky · Autor: Tereza N
V Cafe-Cafe dnes proběhl Press Brunch k Mercedes-Benz Prague Fashion Weekendu 2014.

Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend je na spadnutí! To potvrzují nejen doprovodné akce, které odstartovaly už začátkem týdne, ve kterém Prahu ovládne móda, ale i Press Brunch, který proběhl v úterý 2. září v pražském Cafe-Cafe.

Novináři, blogeři, zástupci partnerů i organizátoři MBPFW 2014 se v dopoledních hodinách sešly, aby těsně před samotným začátkem události získaly nejaktuálnější informace a poslechli si pár slov od těch nejpovolanějších, kteří se na módním maratonu podílejí. To vše navíc v příjemném prostředí Cafe-Cafe, kde se o přítomné celou dobu perfektně staral pohotový personál.

Po představení letošního ročníku MBPFW, jeho významných hostů, včetně tváře eventu Jany Knauerové a jedné z nejočekávanějších osobností, kterou je bezpochyby Rick Genest, a také nastínění doprovodného programu, se slova ujal Václav Dejčmar, majitel agentury Czechoslovak Models.

"Když jsem před třemi a půl lety kupoval Czechoslovak Models, projekt Prague Fashion Weekend byl součástí této akvizice, a já se zamýšlel, co s tím projektem budeme dál dělat. Jestli ho zrušit, nebo v něm pokračovat. V průběhu let jsme se snažili najít tvář té akce, která by seděla do Prahy, líbila se návštěvníkům, novinářům, ale hlavně, aby přilákala zahraniční hosty, aby měli důvod přijet, a bylo to něco, co mají potenciálně napsané ve svých kalendářích. Po různých variantách jsme dospěli k novému konceptu. Věřím, že pro měto jako praha, je optimální. Je to úplně něco jiného než do této chvíli. Samozřejmě celá ta věc není jednoduchá. ale má to smysl. Stojí to za to. Je to podpora dobré věci a věřím, že tento ročník bude přelomový," představil Václav Dejčmar novou tvář Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend.

 

V loňském roce se Prague Fashion Weekend zařadil pod hlavičku světových týdnů módy, podporovaných značkou Mercedes-Benz, proto dnes nemohl chybět ani Radovan Chrz, marketingový manažer značky, který představil limitovanou edici automobilů, vytvořenou speciálně k této příležitosti: "Zamýšleli jsme se nad tím, jak ještě podpořit Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend, jak ho ozvláštnit. Vytvořili jsme edici dvaceti vozů, kde zákazník zdarma získá k Mercedes-Benz třídy A diamantovou masku chladiče, kožený volant a samozřejmě pokud si vůz zakoupí do Mercedes-Benz Night, tak dostane i pozvánku na tuto akci." Radovan Chrz mluvil také o projektu Fashion Policie, ale i o samotné Mercedes-Benz Night, v rámci které se představí Klára Nademlýnská a Daniela Pešková.

V průběhu Press Brunch promluvili i další zástupci partnerů, kteří vyjádřili svou podporu celé akci a představili svůj příspěvek, který vnáší do MBPFW. Slova se chopila také módní návrhářka Liběna Rochová, pod jejímž vedením probíhá soutěžní workshop Red Cut by Aukro, který bude zakončovat Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend: "Vybrali jsme zajímavé studenty, kteří už vědí, jak zpracovat materiály a podobně. Celkem jich je jedenáct a už nyní můžu říct, že vytvořili krásné věci. Vybrali jsme tři druhy materiálů v jedné barvě, každý student dostal stejnou metráž a z toho vytvořil své modely." Projekt Red Cut by Aukro dále poputuje do dražby, která proběhne prostřednicím portálu Aukro. Vítěžek poputuje nadaci Taťány Kuchařové Krása Pomoci.

Kromě toho byl hostům představen také MBPFW Miniguide, ve kterém návštěvníci naleznou kompletní program celé události, včetně mapy Právnické fakulty, kde bude ve dnech 3. - 7. září 2014 probíhat Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend 2014.

Tereza N
Autor: Tereza N
Zdroj: foto: Marek Rebroš

Doporučujeme

Další články