Tereza Rosalie Kladošová S/S 2015

Vydáno: 07.09.2014, 15:30 · Novinky · Autor: Tereza N
Tereza Rosalie Kladošová rozvinula svou kočičí kolekci.

Tereza Rosalie Kladošová se řadí mezi nadějné české talenty, o kterých je v poslední době slyšet čím dál víc. Do širšího povědomí vstoupila díky své klauzurní práci, inspirovanou tradicí v podobě gobelínů, i nadsázkou ve formě výrazných barev a motivů koček. Myšlenku nyní rozvíjí v kolekci pro jaro/léto 2015, kterou představila v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend.

Návrhářka vychází z fenoménu domácího umění, inspiruje se mírnou kýčovitostí životního stylu 80. a 90. let, včetně chemlonových papučí a ručně vyráběných deček. Vychází z prvků, kterými byla obklopena v dětství, vytvářenými lidmi nezatíženými uměleckým vzděláním. Výrazná je nejen vizuální stránka kolekce, ale i její zpracování, které dává vyniknout zálibě v hraní si s materiály. 

Kromě tkanin přidala Tereza Rosalie Kladošová zejména nové formy oděvu. Objevují se jak hrany, tak například také skládání nebo oblíbené mesh. Kolekce staví na objemech, ať už v samostatných kouscích, tak i v detailech jako jsou obrovské kapsy.

Zůstává motiv kočky, který nově doplňují šedá a černá barva, které v kombinaci se zářivou růžovou působí svěžím dojmem.  Modely doplňily barevné plavecké čepice. Kolekce mladé designérky se opět pohybuje na hranici reality a těch nejskrytějších snů i vjemů. Odráží naivitu a mladost a vyzařuje neuvěřitelnou hravost a nespoutanost. Přesto je kolekce mnohem dospělejší.

Tereza N
Autor: Tereza N
Zdroj: vlastní

Doporučujeme

Další články