Rei Kawakubo pro LV

Vydáno: 15.09.2014, 09:00 · Novinky · Autor: Sylvie Zapletalová
Rei Kawabuko navrhne kabelku pro Louis Vuitton.

Módní dům Louis Vuitton oslovil šest designérů, aby vytvořili limitovanou edici tašek s ikonickým monogramem. Zadání žádné, fantazie a kreativita měla zcela volné pole působnosti. Vznikla proto velmi rozmanitá kolekce od Lagerfeldova boxovacího pytle, přes tašku na kolečkách od Christian Louboutina, až po propracované kufry podle Cindy Sherman.

Další  výraznou oslovenou personou je japonská avantgardní designérka a zakladatelka labelu Comme des Garcons Rei Kawakubo, která se značkou Louis Vuitton již v minulosti spolupracovala. Drobná Japonka byla i tentokrát věrná svému osobitému stylu a vytvořila prostornou tašku s několika průstřihy. Celek pak vyvolává dojem, že je na tašce poměrně expresivní obličej. 

Limitovaná edice se na trhu objeví 15. října v rámci oslav 160. výročí vzniku značky a cena jednotlivých kusů se bude pohybovat od 2 790 dolarů výše. Šestici designérů doplňují Franc Gehry a Marc Newson se svou verzí batohů Louis Vuitton.

Kawakubo má od roku 1969, kdy značku založila, na kontě celou řadu kolekcí ve spolupráci se zvučnými jmény módního průmyslu. Patří mezi ně například Levi´s, Converse All Star nebo Nike. Módní dům Hermés s umělkyní spolupracoval na kolekci Comme des Carrés Scarves. Tehdy šlo o nový design hedvábných šátků. 

V roce 2008 představila kolekci Comme des Garcons pro švédský řetězec H&M. Puntíkované modely japonské návrhářky se tak staly dostupnými širší veřejnosti. Jednotlivé kousky si ale oblíbily také Katie Holmes a Nicky Hilton.

Sylvie Zapletalová
Zdroj: ftape.com

Doporučujeme

Další články