Petra Ptáčková F/W 15.16

Vydáno: 23.03.2015, 09:35 · Novinky · Autor: Tereza N
"Oh, I see... Twice" vychází ze zranění, které návrhářka prodělala v loňském roce.

Petře Ptáčkové se v loňském roce během příprav showroomu v Paříži přihodila nehoda, a následná operace lícní kosti ji donutila zpomalit tempo. Dvojité vidění, které návrhářku na chvíli postihlo, bylo jen horko těžko výhrou, v její tvorbě se ale projevilo na výbornou. Kolekce pro podzim/zimu 2015/2016 nazvaná "Oh, I see... Twice" tentokrát nevypráví příjemnou pohádku a nevtahuje do fantazijního světa, naopak dospívá a vypráví příběh ze života.

I tak je ale linie nese úchvatně hravé prvky plné radosti, vtipu, nadsázky, v kombinaci s precizním zpracováním a možností transformovat konkrétní kousek do několika dalších. Návrhářka opět přetváří klasické oděvy v naprostou jedinečnost a pomocí aplikací, tisku i střihů jim dodává nový nádech.

Barevná paleta se soustředí na tlumené barvy, ve kterých se promítá vše od mžitek před očima, přes úplné zatmění, až po všemi barvami hrající monokl. Kombinace tisků je vyloženě uměleckým dílem, stejně jako aplikace ve formě černých skvrn. 

Naprostou třešničkou jsou pak kromě nezbytných čepic také batohy, připomínající bundy a kabátky. Baví i výrazné knoflíky či kousky kombinující hned několik oděvů dohromady.

Tereza N
Autor: Tereza N
Zdroj: foto: oficiální

Doporučujeme

Další články