MAROŠ BARAN: XIII CARD

Vydáno: 05.05.2015, 19:58 · Novinky · Autor: Tereza N
„Nothing is so paintful to the human mind as a great sudden change.“ (Mary Shelley)

Slovenský módní designér a umělec Maroš Baran přichází s novou fashion performance s názvem XIII CARD, která vyvrcholí 25. 5. 2015 od 21:00 hod. ve Studiu Alta (U Výstaviště 21, Praha 7, 170 00).

XIII CARD je v pořadí již třetím projektem tohoto návrháře, která v sobě spojuje koncept performance, módní přehlídky, video projekce v doprovodu temné ambientní hudby. Kolekce volně navazuje na projekt The Great Red Dragon, který Baran uvedl v Bratislavě, a bude předvojem chystané kolekce na letošním Mercedes Benz Prague Fashion Weekendu. Část kolekce XIII CARD bude převezena na přehlídku přímo z londýnského showroomu Red Vatican.

Jak už lze z podtitulu názvu vyvodit, ústředním tématem projektu je změna. Na XIII CARD spolupracují hudební projekty Phragments (SK), Desiderii Marginis (SE), Allseits (DE) a slovenská malířka RudáSova.

Maroš Baran vystudoval obor Grafika na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě. V roce 2012 byl na 4 měsíce na studijním pobytu v Holandsku, kde se zabýval Oděvním designem na Hogeschool voor de Kunsten v Utrechtu, a kde také vytvořil svou první kolekci DISGRACE. Po osmiměsíční stáži u belgického labelu AF VANDEVORST vytvořil svou druhou kolekci The Great Red Dragon. Nyní studuje v ateliéru Designu oděvu a obuvi u Liběny Rochové na pražské VŠUP. Do širšího povědomí veřejnosti vstoupil hlavně kvůli výhře RedCut by Aukro, díky které předvedl svůj model „Dráčik“, jehož druhá verze se dostala na Dubai Design Dustrict D3, organizovaný světovou designérskou platformou Not JustA Label.

Další novinky můžete sledovat na stránkách MAROŠE BARANA nebo na jeho facebookové FANPAGE.

Tereza N
Autor: Tereza N
Zdroj: oficiální

Doporučujeme

Další články