Sharka Bosakova Jaro/Léto 2014

Sharka Bosakova

Šárka Bosáková a její značka Sharka Bosakova představily na Mercedes-Benz Prague Fashion Weekendu kolekci nazvanou Assonance. Šárka svůj designérský titul získala v Austrálii na univerzitě v Brisbane. Předtím studovala v Čechách oděvní návrhářství v Liberci a akademii múzických umění v Brně. Vytváří oblečení, které je pohodlné, komfortní, ale také elegantní a šik. Jarní a letní kolekce pro rok 2014 má vypovídat o souznění. Díky ručně tištěnému hedvábí a pleteným kouskům působí i velice jemně a romanticky.

Už při pohledu na osamělou židli stojící na začátku přehlídkového mola a snížený mikrofon visící ve výšce půl metru nad zemí bylo jasné, že nás Šárka Bosáková překvapí něčím jiným a že se možná bude něco dít. Dělo. Na židli usedla violoncellistka a začala hrát temnou až děsivou melodii, do jejích rytmů se modelky postupně začaly ve slabém kouři objevovat na mole. Výjimečná byla i choreografie, jelikož byla o mnoho náročnější než všechny ostatní, které jsme dnes měli možnost vidět. Modelek se objevovalo i více, zastavovaly se, rozhlížely se do publika, dívaly se na sebe navzájem. Některé z nich chodily pomaličku, jiné měly běžné tempo.

Některým modelům Bosáková přiřadila kovové prvky v oblasti krku. Střídaly se barvy, jako zelená, černá a bílá a černý vzor na bílém pozadí. K modelům Bosáková nechala modelkám namalovat rty výraznou červenou rtěnkou a vlasy vyčesat do culíky v horní části hlavy. Módní show zakončovaly dvě večerní róby, jedna z nich kalhotová a s volnými zády, obě dvě se vzorem po celé jejich délce.

 

Monika Drápalová

Monika Drápalová & Rose&Mary je novým projektem tří lidí - Moniky Drápalové, Simony Bagárové a Petra Rokůstka. Trojice se ve společných módních řadách zabývá současným životním stylem ve městech a snaží se své oblečení tomuto způsobu života přizpůsobit. Jejich oděvy nabízejí svobodu a volnost, abyste po městě mohli například jezdit na elektrokole. Značka se snaží nejen o to, aby oblečení bylo funkční a praktické, ale také elegantní a splňovalo nároky business dress code. Kolekce se tak stává naprosto ideální pro ty, kteří se snaží smazat hranici mezi pracovním životem a volným časem. S nošením oblečení této značky je totiž jedno, zda se proháníte po městě na kole, nebo sedíte na důležitém jednání.

Módní přehlídka Moniky Drápalové se však bohužel nekonala. Její absence na Mercedes-Benz Prague Fashion Weekendu byla avizována již předem.


Autor: Lucie

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29