Red Cut by Aukro Jaro/Léto 2015

Workshop Red Cut by Aukro představil devět vybraných studentů, kteří po dobu jednoho týdne tvořili pod vedením návrhářky Liběny Rochové modely, jež byly představeny během závěrečné přehlídky Mercedes-Benz Prague Fashion Weekendu. Pravidla byla tentokrát více, než jasná. Každý z tvůrců získal po pěti metrech od tří druhů látky - technický materiál, složený z několika vrstev a strečový a tvrdý tyl, z nichž měl během workshopu vytvořil co nejzajímavější model.

Výsledek náročného práce byl pak představen právě na MBPFW, kde mezi hosty zasedla i odborná porota, která se ihned po přehlídce odebrala vybrat vítěze. Kromě předsedkyně Taťány Kuchařové se mezi porotci objevil také Lukáš Loskot, Filip Šimoník, Jakub Polanka, Maxim Velčovský, Eva Eisler, Danica Kovářová, Maria Kohutik a Andrea Běhounková.

A že měli výběr opravdu těžký se mohli přítomní přesvědčit na vlastní oči. Většina modelů si pohrávala s výrazným objemem, objevily se ale také zcela minimalistické kousky. Nepřehlédnutelná byla rozhodně červená kápě, propojené rukávy, kalhoty s výrazně řešenou zadní částí, transparentní části oděvů, obří límce nebo předimenzovanost některých z modelů. Porotu však nejvíce zaujal futuristický kousek Maroše Barana, který doplnila červená maska, připomínající oblek komiksového hrdiny. Vítěz získal účast na MBPFW 2015 zcela zdarma.

Všechny modely jsou nyní v dražbě na portálu Aukro.cz. Jejich výtěžek poputuje nadaci Taťány Kuchařové Krása pomoci, která pomáhá starým lidem. Jednotlivé kousky jsou k vidění v La Gallery Novesta.


Autor: Tereza

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11