Yeezy Podzim/Zima 2016/2017

Kanye West udeřil se svou další kolekcí Yeezy, tentokrát v pořadí s třetí. Jeho přehlídky však neprobíhají klasicky, ale ve formě ,,davových‘‘ prezentací – velké množství modelek a modelů oděných do nových kusů kolekce stojí v domluvených formacích a na chvíli se tak stávají živými figurínami. Přehlídka Yeezy 3 se uskutečnila v prostorách Madison Square Garden, kam pouze Kanye West dostal tak obrovské množství návštěvníků v rámci přehlídky – celkem 20 tisíc! Jelikož se však jednalo nejen o představení kolekce, ale také o představení nového alba The Life of Pablo, bylo celkem jasné, že si jeho fanoušci nenechají událost ujít, a to včetně rodiny Kardashian-Jenner, která byla oblečená do bílých a pastelově růžových modelů, které vznikly ve spolupráci s Olivierem Rousteigem z Balmain. Při příchodu byla celá kolekce zahalena v hávu tajemství – respektive pod béžovou plachtou od padáku, která zářila skrze kouř linoucí se arénou. Vypadá to, že se jednalo o událost týdne – fanoušci totiž netrpělivě čekali před vstupem v dlouhých řadách.

 

Kanye West vstoupil mezi návštěvníky ještě před přehlídkou, a to v kaštanovém triku s nápisem ,,Cítím se jako Pablo‘‘ a se slovy představujícími nové album. Za znění první skladby nechal odhalit svou kolekci, do té doby ukrytou pod plachtou. Na přehlídkovém výstupku se objevili ženy a muži všech barev kůže oddělení podle pohlaví. Uprostřed další skladby vstoupily na výstupek modelky Naomi Campbell, Liya Kebede, Alek Wek a Veronica Webb oděné do černých a bílých modelů doplněných kožichy. Mezi mužskou částí byl ukrytý také Ian Connor – inspirace a spolupracovník zpěváka a návrháře. 

  

Nutno dodat, že modelky a modelové nehybně stáli na platformách celých 90 minut. Samotná kolekce byla laděna do zemitých odstínů kaštanové, cihlové, hořčicové, nude, odstínů šedé a černé. Streetové oblečení určené pro muže bylo velmi volné a pohodlné, včetně mikin, bund, kalhot a tepláků. Dámská část byla naopak převážně tělo obepínající, v mnohých případech i odhalující. Součástí byly body, minišaty i delší úzké šaty z lehce transparentní tkaniny, legíny, overaly i dlouhé volné kabáty navrstvené na téměř neviditelnou první vrstvu. Kanye tentokrát rovněž pracoval s nedokončenými švy v ,,pytlovém‘‘ duchu. Součástí se stala také kolekce vysokých bot a tenisek, na které spolupracoval se značkou Adidas a za které nedávno zpěvák dokonce získal cenu The Shoe of the Year. V závěru celé přehlídky Kanye představil i trailer na svou počítačovou hru, ve které hraje hlavní roli jeho matka. A jaká je touha zpěváka do budoucna? ,,Jeden z mých snů je jednou dosáhnout toho, stát se kreativním ředitelem značky Hermès,‘‘ přiznal Kanye, který se cítí jako umělec, jako Pablo – Piccaso.


Autor: Žaneta

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43