Fenty x Puma Podzim/Zima 2016/2017

Zpěvačce Rihanně není móda ničím cizím, a to od počátku její kariéry. Od začátku newyorského fashion weeku jsme mohli zpěvačku vidět v předních řadách přehlídek, jako například na přehlídce jejího kolegy a zpěvák Kanye Westa nebo oblíbeného návrháře Alexandra Wanga. Svou kreativní stránku měla nyní možnost projevit i samotná zpěvačka, a to ve spolupráci se značkou Puma v rámci první autorské kolekce Fenty X Puma. Pod tímto názvem se v rámci tradiční přehlídky rozhodla na molo, vypadající jako arktické skleněné město plné holých stromů, vyslat kolekci černobílých modelů v duchu streetové módy 90. let. Rihanna, která si za léta ve světlech popularity utvořila a ustálila svou vidinu osobního stylu, se nyní rozhodla pro klienty Pumy a také pro své fanoušky vytvořit nejen oblečení, ale také stylovou obuv. Zpěvačka taktéž vsadila na známé modelingové tváře, jako jsou sestry Bella a Gigi Hadid, Stella Maxwell, Taylor Hill nebo Fei Fei Sun, na které se přišli podívat Jeremy Scott i Anna Wintour.

  

,,Móda pro mě byla vždy jednou z těch věcí, které ze mě vycházejí přirozeně. Baví mě ji objevovat – všechny ty rozdílné styly, tkaniny, siluety. Není to snadné, ale nepřipadá vám to jako práce,‘‘ vyjádřila se Rihanna, jejíž vidina řady spočívala v nastolení gotické atmosféry, a to tak prostřednictvím křížových přívěsků, tak černé rtěnky a bílými kořínky vlasů. Kolekce zahrnovala jak dámskou, tak pánskou část. Své modely se však Rihanna rozhodla vytvořit androgynně: ,,Rozhodla jsem se zpochybnit tradiční mužské a ženské siluety a rozmazat hranice mezi pohlavími, které jsou na můj vkus moc strnulé.‘‘

  

A co tedy kolekce nabídla? Modely velice volné i úzké, avšak pokaždé s kapkou ,,necudnosti‘‘ vyjádřené spadlými ramínky, délkou těsně nad koncem ňader nebo lehce pod začátkem hýždí. Výjimkou nebyly ani kombinézy, volné mikiny s kapucí, čepice, kalhotky i body a hlavně šněrování a zipy, které ozvláštňovaly každý z modelů. Rihanna rovněž vytvořila robustní náhrdelníky jako obojky, kožešinové kapuce, v detailech dále i rukávy v maxi délce. Kalhoty, šortky i tepláky byly rozmanitých délek, avšak zavedených do extrémů – velmi úzce posazené a dlouhé nebo stažené, do pasu a odhalující – například jako podvazky, na které se napojoval zbytek sportovních kalhot, čímž byla odhalena stehna. Čím se ale Rihanna prosadila nejúspěšněji, jsou pravděpodobně boty – městské boty na vysoké platformě, vysoké šněrovací tenisky i šněrovací ,,tenisky‘‘ na tenkých jehlách, které do kolekce občas vnesly záblesk žluté barvy.


Autor: Žaneta

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44