Alexander Wang Podzim/Zima 2016/2017

V minulé sezóně představil Alexander Wang svou poslední kolekci v rámci značky Balenciaga, aby se v této mohl plně zaměřit na kolekci své vlastní značky Alexander Wang. Přehlídka této kolekce, a to v sezóně podzim zima 2016/17, se uskutečnila na velmi netradičním místě – v kostele! Pro návrháře to však není poprvé představovat kolekci na podobném místě. Poslední kolekce Balenciaga se odehrála ve světlém kostele v Paříži. Nyní však nastal rozdíl oproti panensky čisté kolekci na podzim a rebelské a pouliční kolekci teď. Episkopální kostel sv. Bartoloměje v byzantském stylu se svými překrásnými prostory plnými zlatých detailů a mozaikového stropu stal dějištěm módní události, která byla opět plná energie, zábavy a Alexandera Wanga. Poznámky návrháře kolekci popisují jako ,,záměrný odpor standartní definice krásy a vkusu‘‘. Kolekce byla převážně dámská, nechyběly však i pánské modely.

  

Kolekci otevřela mladá modelka Katherine Moore, která vynesla černošedý pruhovaný kostýmek s minisukní, s bílým tričkem pod ním a s černými transparentními punčochami, které měly na stehně nápis ,,girl‘‘. Tato modelka měla vlasy ostříhané do krátkého bobu a nabarvené do červena speciálně pro tuto show. V kolekci se, avšak bez výrazné změny vizáže, objevily také Hanne Gaby Odiele, Anna Ewers nebo Binx Walton.

  

Designér se v této kolekci rozhodl mixovat tóny tvídu, kůže a kokových ozdob. Zároveň byl Alexander trošku rebel a zaměřil se na motiv listů marihuany, které byly aplikovány na topy, sukně a kabáty. Stejně tak motiv striptérky u tyče nebyl ničím neobvyklým. V kolekci můžeme cítit jak chuť hiphopu, tak spojení s rockovou drsností. Tato kolekce však nepostrádala ani eleganci, a to prostřednictvím kostýmků a sukní. Zajímavými modely byly například černozelený chlupatý pruhovaný svetr, jehož přechody pruhů byly zdobeny kovovými kancelářskými sponami. Stejné detaily můžeme najít i na kostkovaných minisukních, které doplnil například chlupatý top a náhrdelník ze stříbrného řetězu. Alexander Wang byl, co se týče některých kousků, velmi striktní – nápis ,,strict‘‘ zdobil topy i pletené čepice. Semišové sandály s cvočky i vojenské boty nesměly také chybět. Důležitost však nejvíce spočívala v černobílých kombinacích se světle růžovou nebo modrou, ocvočkovaných a kovových přechodech a švech, nápisech ,,tender, faded nebo girls‘‘ a ve stručném inventáři materiálů, jako jsou mohér, tvíd, kožešina, satén a kůže.


Autor: Žaneta

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46