Victoria Beckham Podzim/Zima 2016/2017

Když Victoria Beckham začínala, nikdo neočekával takový úspěch bývalé pěvecké hvězdy, která se tolik uchytí v módním průmyslu. O jejím vzrůstajícím citu pro tvorbu skvělých módních kombinací nebylo pochyb, ale o jejích návrhářských schopnostech? O těch již také nemusíme pochybovat. Victoria se tedy rozhodla ohlédnout zpět do let, kdy začínala a vyvíjela svůj designérský um, a vytvořila kolekci, která reflektuje evoluci jejího osobního stylu. Již od počátku své tvorby Victoria Beckham pochopila sílu ženské siluety přesýpacích hodin, kterou ve svých kolekcích kombinuje s pánskými prvky: ,,Chtěla jsem se podívat do svého šatníku a některé věci přepracovat,‘‘ uvedla designérka svou kolekci Victoria Beckham podzim zima 2016/2017.

  

Návrhářka koketovala s představou vytvoření nepnoucího korzetu, který by byl určený pro běžné denní nošení. Vždyť ženy se příliš pohodlně oblékají většinu dne, proč by nešlo skloubit pohodlí a ženskost? Na novou kolekci se jako vždy přišla podívat i rodina návrhářky, která seděla v přední řadě a z první ruky si tak mohla vychutnat postupný vývoj stylu Victorie. Ten spočívá v ženských siluetách, pánských střizích, proužkovaných vzorech, nadčasových kabátech a pohodlné obuvi.

  

Nejznámější korzetové šaty byly vytvořeny z měkčích látek, které tak mohla designérka kombinovat s žebrovanými roláky. Některé modely byly naopak objemné a asymetrické, kontrastovaly tak s upnutými šaty ozvláštněnými proužky či kostkovaným vzorem. Zvolená barevná škála zahrnovala námořnicky modrou, černou, slonovinovou, tmavě zelenou, vínovou i hořčicovou. Objemné balonové sukně, volné pánské kabáty i korzetové šaty byly pro větší pohodlí vytvořeny z měkkých, ale kvalitních materiálů, jako jsou tvíd, žakár, kašmír či vlna. Ženskost podle Victorie tak spočívá například v balonových sukních se sníženými boky, vy zvýraznění pasu a ramen, ale mnohdy v zahalení ve volném dlouhém plášti nebo kabátu.


Autor: Žaneta

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38