Diane von Furstenberg Podzim/Zima 2016/2017

Diane von Furstenberg změnila způsob, jakým vždy prezentovala své kolekce – klasickou módní přehlídku totiž nahradila intimnější a soukromější prezentací, čímž utvořila bližší vztah se zákazníky. Modelky Karlie Kloss, Kendall Jenner, Gigi Hadid, Lily Aldridge, Jourdan Dunn nebo Irina Shayk předvedly jen pár modelů z celkového počtu 32 kusů. Návrhářka se zároveň rozhodla vytvořit v rámci přehlídky něco navíc – závěrečnou diskotéku, avšak v rámci přehlídky, během které modelky tancovaly celou hodinu! Nakonec se designérka rozhodla ještě pro jeden krok navíc, který v současnosti provází více návrhářů – několik kusů z nové kolekce se rozhodla okamžitě po přehlídce poskytnout k prodeji, stejně tak, jako ve svých obchodech. Vypadá to tedy, že začíná nová éra módního marketingu – z přehlídky rovnou k zákazníkovi.

  

Přehlídka poskytla dvě různé části dne – ta pracovní a kancelářská, kdy se modelky na chvíli staly úřednicemi a u bílých stolů probíraly hory papírů, což je v některých případech i unavilo. Večer však následovala párty plná okolních zrcadel ke zkontrolování své vizáže i stolečky plné make-upu. Dokonalé vlasy, vzdušné vlny a třpytivé oblečení s výstřihy byly nutností. V záři lesku a krásy představily modelky kolekci velmi svůdnou, svěží, barevnou, ženskou a hlavně inspirovanou 70. léty, a to například prostřednictvím plisovaných sukní, vzdušných halenek a vest, bohémských šatů a tekoucích měkkých kalhot z tenkých materiálů s vysokým pasem.

V kolekci se objevily všechny klasické prvky značky, ať už se jednalo o zlaté doplňky, zavinovací šaty, pestré barvy v přírodních odstínech s jasnými akcenty nebo klasické ženské střihy. Diane spojila materiály, jako jsou šifon, hedvábí, krep, hedvábí a kůže nappa do rozmanitých kombinací. Na výběr jsou tak vzdušné minišaty i dlouhé maxišaty, halenky s mašlí kombinované s pletenou vestou, minišaty s hlubokým výstřihem, hedvábným šátkem okolo krku a kožešinovým boa, ale také kožený korzet navrstvený na bílou košili, top složený z kožených kruhových výstřižků i elegantní kloboučky. Chybět nesměly ani overaly, kožené kabelky s třásněmi i bez či boty v alternativách vysoké semišové kozačky – kotníkové boty na podpatku – lodičky. A párty může začít, protože ,,We are family‘‘.


Autor: Žaneta

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32