Alexander McQueen Podzim/Zima 2016/2017

Stále více efektivní jsou kolekce Sarah Burton, která nyní představila novou pohádkovou až zasněnou kolekci Alexander McQueen podzim zima 2016/2017: ,,Je to všechno o noci a snech. Chtěli jsme pro novou sezónu něco trochu jiného,‘‘ prozradila kreativní ředitelka této značky. Přehlídka byla označena jako sezónní návrat do Londýna, jelikož se návrhářka pro tuto sezónu speciálně přesunout přehlídku z Paříže do Londýna. Umožnila tak na chvíli snít návštěvníkům v Londýně, kteří si přišli prohlédnout to, co je pro módní dům typické – jemné látky, detailní výšivky, strukturovaná látka a především překrásné modely. Přehlídka se konala v Lawrence Hall, která byla ve středu rozdělena černým transparentním závěsem. Přehlídku jako ze snu otevřela současná tvář kampaně Natalie Westling, která tak započala kolekci z jiného světa – světa z podvědomí.

  

Návrhářka popsala ženu této kolekce jako ženu ,,téměř náměsíčnou, ve stavu, kdy se hranice mezi realitou a snem rozmazávají‘‘. Návrhářka otevřela přehlídku několika modely černých kabátů zdobenými černou kožešinou na límci nebo živůtcích a vyšívanými surrealistickými prvky hodinek, motýlů a květů. Občas si návrhářka pohrávala s mužskými prvky, které se projevily černými kabáty a kalhotami s pásky okolo stehen a holení. Tyto kousky byly však doplněny o krajkové podprsenky a stříbrný náhrdelník zdobený řetízky, které na ženskosti přidaly. Motivy těchto šperků byly však přeneseny z pánské kolekce podzim zima 2016, a to včetně řetězů s hvězdami a sponek. Všechny modely tak byly doplněny o šperky ve formě surrealistických talismanů, které zastoupily kapesní hodinky, podkovy, rty, oči nebo motýli.  

  

Naproti několika koženým kouskům s výraznými rameny a ručně vytvořenými malbami barevných motýlů, rtů nebo hodinek, stály nadýchané šifonové šaty s volány, krajkovými podprsenkami a v některých případech i korzety. Přehlídka postupně vrcholila jemnými šaty z tylu hustě posetými barevnými výšivkami hvězdné oblohy či měsíce, které byly dokonce doplněny prošívanými péřovými bundami s květinovými výšivkami. Každé z těchto šatů byly mistrovskými kousky, které byly postupem času měkčí a jemnější, a to i co se týče barev, do kterých se kromě černé dostala i perlově bílá, růžová v několika odstínech, tmavě modrá, zlatá nebo stříbrná. V kolekci nechybělo ani peří, které zdobilo krátké sukně kombinované s korzetem a kalhotami, ale také na sandálech na klínku, které se střídaly se sametovými balerínami a šněrovacími botami na platformě.


Autor: Žaneta

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42