Fendi Podzim/Zima 2016/2017

Novou inspirací pro kolekci Fendi podzim zima 2016/2017 se zdají být ozdoby. Karl Lagerfeld se každou sezónu rozhodne vytvořit jeden ústřední prvek, který ho motivuje k vytvoření tematické kolekce. Svou oblíbenou kožešinu však do modelů zahrnuje vždy. A co návrháři vyvstalo na mysl při navrhování této linie? Vlny, a to ve všech jejich podobách. Klikatý pohyb vln se projevil v detailních ozdobách na kožešinách, šatech i skládaných sukních. Na jedno však návrhář upozornil: ,,Nejsou to kanýry – jsou to vlny,‘‘ prozradil návrhář, který se tentokrát vyhnul výrazným komentářům o nové kolekci. Své myšlenky tak podložil citátem od Voltaira: ,,Co potřebuje vysvětlení není hodno vysvětlovat. Nechceme příliš zatěžovat intelektuálním vysvětlováním, ale prostě tvoříme.‘‘

  

Karl Lagerfeld a Silvia Venturini Fendi se tedy jako spolupracovníci odvíjely od tvaru vln, které aplikovali nejen na kolekci, ale také na doplňky. Kolekci otevřela Kendall Jenner, která oblékla skvěle padnoucí tmavě modrý kabát s tříčtvrtečními rukávy a barevnou kožešinou na ramenou. Dalším protagonistou této kolekce, a to opakovaným, se staly květiny, které se spojovaly ve výšivky a potisky s plynoucími vlnami. Návrhář se rozhodl pro volnější siluety, které nechal projevit na dlouhých maxišatech, nadrozměrných kožešinách a kabátech i na minišatech, které opět neodhalovaly příliš, a to díky dlouhému rukávu a vysokým kozačkám zdobených vlnami nejen po jejich délce, ale také v nejsvrchnější části.

  

Pruhy ve vlnách byly nastaveny snad všude, a to také do kožešin, kdy se vzájemně kombinovaly části s barvami tmavými - modré, černé, fialové či hnědé, ale také s barvami světlejšími, pastelovými. Barevná paleta tak chytře koresponduje s podzimními barvami nadcházející sezóny. Kožešiny se tak staly těmi nejvýznamnějšími kousky kolekce, a to kvůli svým zářivým barvám. Kožešina ale pohltila i kabelky, které byly ve větší části zdobené taktéž vlnkami. Vlny na botách, límcích, halenkách, lemech, potiscích – všude! Kolekce tak tíhla k retro době 70. let, a to právě tímto zpracováním. Duo návrhářů rovněž pracuje s množstvím materiálů, do kterých i tentokrát zařadili hedvábí, kašmír, bavlnu, ale také samet či dokonce stále oblíbenější denim. Co se týče doplňků, Lagerfeld uvedl menší verzi kabelky DotCom, dále tašky z kůže a semiše se zdobenými barevnými popruhy a sluneční brýle protáhlé do špičky, které zdobily opět vlnité pruhy. 


Autor: Žaneta

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46