Zuzana Kubíčková Podzim/Zima 2016/2017

Zuzana Kubíčková se na pražském fashion weeku rozhodla novou kolekcí podzim zima 2016/2017 rozehřát ještě stále chladné ruce a rozněžnit prostřednictvím láskyplných motivů. Pusinková kolekce, kterou návrhářka nabídla, je totiž plná hřejivých materiálů, z nichž ústředním se stal jemný nadýchaný mohér: ,, Vždycky jsem si přála pracovat s mohérem. Inspirovala mě k tomu má vlastní touha po požitku z jeho nošení. Je to nejteplejší vlna, kterou znám. Je nadýchaný, lehký, moc příjemný na dotek,‘‘ vysvětlila designérka. Nebyl to však jediný materiál příjemný na dotek. Do svého repertoáru totiž zařadila také hedvábí, vlnu nebo hedvábný mušelín.

Hebký skotský mohér tvoří základ kolekce, do které návrhářka vnesla o trochu víc barev: ,,Po barevně neutrálnější kolekci jsem zatoužila po výrazných barvách.‘‘ Zuzana tak kombinovala tradiční podzimní barvy, jako jsou tmavě modrá a kouřová (které se taky staly základem kolekce), a zkombinovala je se svěžími i jasnějšími barvami šeříkové, pudrové, fuchsiové, ostře oranžové nebo lesní zelené. Jako zahřívací prvek ale funguje nejen samotný materiál, ale také vrstvení, které dává nositelkám na výběr, zda se více zahalit nebo naopak: ,, Kolekci jsem sestavila tak, aby se zákaznice mohla sama rozhodnout, jestli si přeje něco odvážného, nebo jednoduchého. Proto se v ní dají najít jak svetříky na horskou chatu, tak večerní jednoduché rolákové šaty,“ popisuje návrhářka Zuzana Kubíčková.

  

Autorka se tedy rozhodla představit elegantní estetiku přelomu 60. a 70. let, ale také nabídnout množství volánků, grafických vzorů a nášivek ve formě cik cak vzorů a pusinkových motivů na mohérovém svetříku i síťované vestičce. Tyto detaily se objevují v několika vrstvách prostřednictvím neúplně překrývajících se vrstev. V nejdetailnějším měřítku kolekce odkazuje ke třpytivým kapkám jinovatky podzimního rána, které se v kolekci objevují ve formě třpytivých broušených kamínků.


Autor: Žaneta

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17