Jakub Polanka Podzim/Zima 2016/2017

Každý z návrhářů, který tvoří kolekci, začne vytvářet náčrtky na základě určitého podnětu, nějaké náhlé či dlouhodobé inspirace. Touto inspirací často bývají přírodní motivy nebo ženy, a to nejen reálné ženy, ale také filmové hrdinky. Tyto hrdinky nyní daly vzniknout i nové kolekci uznávaného českého módního návrháře Jakuba Polanky, který se snaží vytvářet módu, která za jednu sezónu nevyjde z módy, ale dá se kombinovat, přetvářet a je hravá. Filmová inspirace však nespočívá ve vykreslení konkrétních postav, ale ve vykreslení autentické módy přetvořené do moderního a hlavně současného pojetí.

Nová kolekce podzim zima 2016/2017 je inspirována několika ženskými postavami – fiktivní postavou z filmu Vetřelec Ellen Ripley, americkou letkyní Amelií Earhartovou, postavou svářečky Alex Owens z filmu Flashdance nebo filmovou postavou  Lisbeth Salander. Tyto všechny se staly hrdinkami kolekce představené na zářivě modrém mole, jehož barva se v plné záři objevila i v kolekci. Inspirativních žen však mohlo být i více.

  

Atmosféra 90. let prostoupila kolekcí ve formě overalů stažených i lehce uvolněných v pase s vyhrnutými rukávy, trenčkotů, košilových střihů i pánských kalhot. Návrhář se rozhodl použít velké množství kožešiny a kůže, které využil především pro tvorbu bundiček, křiváků a kalhot. Na mole se objevily nejen profesionální předvádějící, ale také nemodelky, mezi kterými se vyjímala například herečka Jana Plodková, ale také bývalá modelka Veronika Hejlíková. Ty oblékly hnědé kožené bundy, které odkrývaly podšívku a byly na modelkách netradičně umístěny – naruby, naopak a dokonce i se čtyřmi rukávy. Objemné límce, protažení do lehkého roláku, barevné flitry na úzkých kalhotách nebo síťovina patřily také k bodům, které přehlídku charakterizují. Pro tento způsob nošení si proto návrhář vybral výraznější tváře s osobností. Kolekci otevřela i uzavřela Daniela Kociánová, která se v minulosti objevila v návrhářově kampani. Daniela tak spustila vlnu převládajících barev hnědé, khaki, modré, krémové a šedé. A jaké jsou reakce na přehlídku? Nejočekávanější návrhář Jakub Polanka opět předvedl kreativní uměleckou show, která sklidila velký úspěch.


Autor: Žaneta

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34